У парламенті пропонують провести перевірку Почаївської лаври та виселити звідти УПЦ МП
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради рекомендує перевірити дотримання умов договору про використання Українською православною церквою московського патріархату споруд Почаївської Свято—Успенської лаври.
Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.
У комітеті зазначають, що це потрібно зробити «з метою захисту національного простору, запобігання проявам інформаційної пропаганди представниками УПЦ, а також відновлення законності та історичної справедливості».
Гуманітарний комітет підтримав проєкт постанови про звернення Верховної Ради до Кабінету Міністрів щодо розірвання з УПЦ договору оренди комплексів споруд Почаївської лаври, хоча порекомендував викласти назву постанови більш Ось так: «Про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України про розірвання з Почаївською Свято-Успенською лаврою договору про безоплатне користування комплексом споруд Почаївської лаври»коректно.
Водночас в УПЦ МП заявили, що гуманітарний комітет здійснив попередній розгляд проєкту звернення за два робочі дні без урахування висновків інших комітетів, визначених відповідальними за його розгляд, та без оцінювання відповідності положенням права Європейського Союзу.
«Такі дії Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики України є порушенням ст. 93 Регламенту та свідчать про упереджене ставлення до вирішення питання, визначеного у проєкті Постанови», — зазначали в УПЦ.
Що передувало?
У Верховній Раді зареєстрували проєкт звернення до уряду про розірвання з Українською православною церквою московського патріархату договору оренди щодо споруд Почаївської Успенської лаври.
Автори документа заявляють, що Почаївська Успенська лавра «є джерелом "русского мира"» і «стала форпостом антиукраїнських сил та осередком міжконфесійного протистояння й розбрату».
До комплексу Почаївської лаври входить 18 споруд. В оренду УПЦ МП її передали 2003 року, а договір про оренду уклали на 49 років — до 2052-го.