У Перемишлі 20 людей звинуватили у нападах під час українських заходів
У Польщі 20 людям висунули звинувачення в перешкоджанні у червні 2016 року в Перемишлі проведенню церковній процесії греко—католиків та православних, які після панахиди за українськими воєнними героями йшли з собору вулицями міста на місцевий Український військовий цвинтар
У Польщі 20 людям висунули звинувачення в перешкоджанні у червні 2016 року в Перемишлі проведенню церковній процесії греко-католиків та православних, які після панахиди за українськими воєнними йшли з собору вулицями міста на Український військовий цвинтар.
Про це повідомляє «Польське радіо».
Речниця Окружної прокуратури у Перемишлі Марта Пентковська відзначила, що обвинувачені у вульгарній формі ображали учасників ходи з приводу їхньої національної приналежності та силою притримували тих, хто йшов попереду процесії, унеможливлюючи їм подальший рух.
Крім того, п’ятеро чоловіків відповідатимуть за те, що діючи спільно і узгоджено під час червневих заходів, вони завдали ударів одному з учасників, перешкоджаючи йому брати участь у процесії.
Ще троє інших відповідатимуть також за нанесення ударів учаснику ходи, як зазначається, — теж з приводу його української національності.
Також прокуратура у Перемишлі звинуватила Адріана Н. у тому, що у грудні 2016 року під час Маршу перемишльських та львівських орлят, проходячи повз Український народний дім у Перемишлі, він вигукнув «смерть українцям».
Його звинуватили у незаконному використанні погроз з приводу української національності та підбурюванні до ненависті на національному ґрунті. Чоловікові загрожує від 3 місяців до 5 років позбавлення волі.
Зауважимо, що у Перемишлі періодично виникають конфлікти на національному ґрунті. Так, 10 грудня у Перемишлі під час щорічного «Маршу переремиських і львівських орлят» за участю багатьох польських патріотичних та націоналістичних організацій прозвучали антиукраїнські гасла, зокрема «Cмерть українцям» і «Перемишль, Львів – завжди польські».
Згодом, мер Перемишля Роберт Хома під час перетину українського кордону був поінформований українськими прикордонниками, що, згідно з рішенням СБУ, йому заборонено в’їзд в Україну терміном на 5 років через його участь в антиукраїнських заходах у Перемишлі.
У свою чергу, в МЗС Польщі заявили, що Україна має скасувати заборону на в'їзд Хомі. В СБУ пішли на зустріч і 27 січня скасували заборону на в’їзд в Україну меру Перемишля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марш у Перемишлі: хто хоче посварити українців та поляків?
Підписуйтесь на наш канал в Telegram