У Північній Кореї почали показувати Олімпіаду через два дні після її закриття. Та ще й, схоже, взяли «піратське» відео

Державне телебачення Північної Кореї у вівторок, 10 серпня, вперше показало кадри з Літніх Олімпійських ігор у Токіо—2020 — тобто через два дні після церемонії закриття. КНДР не брала участі у змаганнях через коронавірус.

Про це повідомляє «Рьонхап».

На північнокорейському телебаченні показали 70 хвилин матчу групового етапу з жіночого футболу між командами Великої Британії та Чилі. Відбувався він ще 21 липня — тобто майже три тижні до того.

Як зауважує NK News, відео трансляції було поганої якості та з розмитими логотипами, а ще без закадрового коментаря корейською. Ймовірно, телеканал КНДР використав «піратську» трансляцію.

У попередні роки ліцензію на трансляцію Олімпійських ігор КНДР отримувала від Азійсько-Тихоокеанської мовленнєвої спілки через партнерство з телеканалом SBS із Південної Кореї. Чи отримував Пхеньян ліцензію цього разу — невідомо.

«Рьонхап» додає, що раніше північнокорейське телебачення показувало Олімпійські ігри із затримкою в кілька днів. Так, літню Олімпіаду-2016 у Ріо-де-Жанейро в КНДР показували з чотириденним запізненням.

Імовірно, таку значну затримку цього року можна пояснити тим, що Північна Корея вперше за 33 роки не брала участі в Олімпіаді, пояснивши це пандемією коронавірусу. Офіційно COVID-19 у КНДР не фіксували.


Олімпіада в Токіо тривала з 23 липня по 8 серпня. За її підсумками перше місце в медальному заліку Олімпіади посіли США (39 золотих медалей та загалом 119 олімпійських нагород). Другою стала збірна Китаю — 38 золотих медалей і загалом 88 нагород. Третє місце у господарів Ігор — Японії. Її спортсмени завоювали 27 золотих медалей та загалом 58 нагород.

Україну на змаганнях представляли 157 спортсменів, які виступають у 25 видах спорту. Наша збірна виборола 19 медалей і посіла 44 місце в медальному заліку. Детальніше про здобутки України в Токіо читайте у нашому матеріалі.


Назагал же в Північній Кореї, де населення не має доступу до інтернету й закордонного телебачення, часто показують спортивні події із запізненням у кілька тижнів чи й навіть років, додає NK News.

Часом це призводило й до курйозних випадків. У 2014 році державне телебачення КНДР оголосило про вихід національної збірної у фінал чемпіонату світу з футболу після розгрому суперників із рахунками 7:0, 4:0 тощо. Це була вигадка.