У Польщі засудили кібератаку на сайти уряду України: «Чергова спроба дестабілізувати польсько-українські відносини»

Речник міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна заявив, що кібератака на сайти українського уряду з публікацією заяви про нібито витік даних польською мовою є черговою спробою дестабілізувати відносини країн.

Про це він написав у Twitter.

«Ми стурбовані повідомленням про кібератаку на сайти українського уряду, зокрема МЗС України. Ми рішуче засуджуємо будь-яку діяльність, яка призводить до поширення дезінформації та порушення функціонування державних установ», ㅡ пише Ясіна.

Він додав, що публікацію заяв від хакерів польською мовою трактують як чергову спробу дестабілізувати польсько-українські відносини.

Що за кібератака?

В Україні у ніч із 13 на 14 січня сталася масштабна кібератака на урядові сайти. Постраждали зокрема вебресурси Кабінету міністрів, Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства у справах ветеранів, Державної служби надзвичайних ситуацій, Міністерства енергетики тощо.

На частині ресурсів на головній сторінці розмістили повідомлення російською, українською та польською мовами про нібито витік приватних даних українців.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та Служба безпеки України запевнили, що витоку персональних даних не сталося.

Для запобігання розповсюдженню атаки на інші ресурси та локалізації проблеми тимчасово зупинили роботу низки інших урядових сайтів.

У кіберполіції повідомили, що разом з СБУ та Держспецзв'язком встановлюють причетних до кібератак на сайти державних структур і збирають цифрові докази. Також вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження за Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язкуст. 361 Кримінального кодексу України.

«Витік даних» у Польщі

Водночас 14 січня польське видання Onet, посилаючись на свої джерела, заявило, що стався масштабний витік даних польських військових. А інформацію про озброєння, боєприпаси, запчастини до бойових машин та спеціалізоване програмне забезпечення польської армії завантажили користувачі з понад десятка країн, зокрема з Росії та Китаю.

А втім, у Міноборони Польщі пізніше заявили, що жодної загрози державній безпеці чи функціонуванню Збройних Сил Польщі немає. Каталог, опублікований в інтернеті, містить лише загальнодоступну інформацію.

«Дозвольте мені вас заспокоїти: жодна секретна інформація не просочилась, і Польща в безпеці. Рекомендую опозиційним політикам протверезіти та [випити] склянку холодної води», ㅡ написав міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.