У Польщі заявили про складнощі з розблокуванням кордону з Україною: «Гордіїв вузол»
Новий міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак назвав протест польських перевізників на кордоні з Україною «транспортним гордієвим вузлом», який затягнувся через бездіяльність попередників. За його словами, розвʼязати цю ситуацію нині буде важко.
Про це пише PAP.
Клімчак нагадав про засідання Єврокомісія — Україна, на якому Польща є спостерігачкою з правом голосу.
«Це вперше ми взагалі можемо почати обговорювати угоду про лібералізацію транспорту. Ми знаємо, що ця угода є яблуком розбрату, через що перевізники протестують на кордоні», — заявив польський міністр.
Він зазначив, що за кілька днів має зустрітися зі своїм українським колегою Олександром Кубраковим, а також сказав, що щодня проводить переговори з перевізниками, які протестують.
«Ми шукаємо спільний знаменник, виходячи з якого можна хоча б призупинити акцію протесту», — пояснив Клімчак.
Нагадаємо, що на польсько-українському кордоні в пункті пропуску «Ягодин — Дорогуськ» сьогодні, 18 грудня, польські перевізники поновили страйк. До них доєднаються фермери.
Напередодні один із лідерів протесту Павел Озигала повідомив про плани продовжувати блокаду до 8 березня.
Місцеве видання RMF24 писало, що під час майбутнього протесту на кордоні черга з українськими вантажівками зросте вдвічі, якщо порівняти з попереднім.
Що передувало?
Після обіду 11 грудня глава Мінінфраструктури Олександр Кубраков заявив, що на кордоні Польщі та України зняли блокаду з руху вантажівок через пункт пропуску «Ягодин — Дорогуськ».
Блокування цього найбільшого вантажного пункту пропуску тривало понад місяць.
Згодом польські перевізники знову заблокували пункт пропуску «Ягодин — Дорогуськ». На дорозі з польського боку поставили вантажівку з причепом, яка нібито зламалася. А втім, голова Міністерства інфраструктури України Сергій Деркач розповів, що цю вантажівку, якою польські перевізники хотіли знову заблокувати пункт пропуску, об'їжджають іншою дорогою.
Зі свого боку польські мітингувальники подали заявку на дозвіл чергової акції протесту. Місцева влада не підтримала цей намір, тож водії вирішили звернутися до суду. Так перевізники отримали дозвіл на поновлення протесту.