У «помаранчевій» зоні вже перебувають більшість областей — показники МОЗ

Вже 14 областей України перебувають у «помаранчевій» зоні карантину. Також одна область у «червоній» зоні — Івано—Франківська.

Про це свідчать показники Міністерства охорони здоров'я станом на 25 січня.

Так, у «помаранчевій» зоні зараз перебувають Вінницька, Волинська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області.

Цей рівень епіднебезпеки не передбачає додаткових обмежень, але сигналізує про наближення регіону до «червоної» зони.

Показники захворюваності на коронавірус в УкраїніМіністерство охорони здоров'я / скриншот

Майже у всіх «помаранчевих» областях зараз перевищено коефіцієнт виявлення випадків інфікування (окрім Волинської та Чернівецької). Також у деяких із них проблеми з рівнем госпіталізацій та динамікою рівня госпіталізацій.

Окрім того, з 24 січня в Івано-Франківській області запровадили «червону» зону карантину. А з 27 січня її запровадять ще й на Рівненщині.

Карантин в Україні

З 24 лютого і принаймні до 31 березня 2022 року в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації. З 6 грудня 2021-го в Україні посилили карантин у «жовтій» зоні. Для вакцинованих залишаються певні бонуси.

З 30 грудня 2021 року всі регіони — «жовті». Проте у січні в Україні почалося погіршення ситуації з коронавірусом. 18 січня у «помаранчевій» зоні було 4 області, 20 січня — сім, 24 січня — десять, а 25 січня — вже 14 областей.

Нова хвиля?

Показники захворюваності на COVID-19 свідчать, що в Україні розпочався новий спалах коронавірусу. Його епіцентр — на заході країни. За прогнозами, нова хвиля коронавірусу буде відрізнятися від попередніх.

«Насамперед за кількістю виявлених випадків. Це особливості перебігу хвилі зі штамом "Омікрон", який вже був зареєстрований у 149 країнах в усіх шести регіонах ВООЗ», — застерігають у МОЗ.

У МОЗ раніше очікували сплеску захворювання на тлі поширення «Омікрону» наприкінці січня 2022-го. Водночас експерти Національної академії наук 12 січня заявили, що нова хвиля вже почалась.