У понад третини людей, які перехворіли на COVID-19, згодом з'явилися проблеми із психічним здоров'ям ㅡ дослідження

Група дослідників з Оксфордського університету виявила, що майже у 34% людей, які перехворіли на коронавірусну хворобу COVID—19, протягом шести місяців виявили погіршення ментального здоров'я.

Результати дослідження опублікували в науковому виданні The Lancet.

Зокрема, учені проаналізували дані 236 379 пацієнтів (переважно зі США), у яких діагностували COVID-19. Як виявилось, у 33,62% людей протягом шести місяців виявили неврологічні стани або психічні захворювання. До того ж 12,84% людей такі діагнози ставили вперше.

Результати дослідження також показують, що погіршення ментального здоров'я пов'язане із важкістю перебігу хвороби в пацієнтів.

Найпоширенішими діагнозами після COVID-19 були тривожні розлади (зустрічаються у 17% пацієнтів), розлади настрою (14%), розлади, пов'язані зі вживанням психоактивних речовин (7%) та безсоння (5%).

Дослідники також помітили, що люди, які перехворіли на COVID-19, мали на 44% більший ризик розвитку неврологічних і психічних захворювань, якщо порівняти з людьми, які хворіли на грип, і на 16% більше шансів проти людей з іншими інфекціями дихальних шляхів.

Однак це не означає, що коронавірус впливає на розвиток будь-яких неврологічних захворювань. Наприклад, дослідники не знайшли зв'язку між COVID-19 і хворобою Паркінсона та синдромом Гієна-Барре.

Автори дослідження кажуть, що їхнє відкриття має допомогти медикам зрозуміти наслідки коронавірусної хвороби, які можуть проявлятися не одразу. Доктор Джонатан Роджерс з Університетського коледжу Лондона, який не брав участі в дослідженні, зазначив, що багато розладів, виявлених у дослідженні, зазвичай є хронічними або рецидивними, а тому «наслідки COVID-19 можуть бути з нами протягом багатьох років».