У Празі чеські аграрії вийшли на протест. Серед вимог — захист фермерів через експорт продукції з Україною
Чеські фермери вийшли на протест у центрі Праги — під будівлю уряду. Мітингарі вимагають захисту аграрної сфери, зокрема, на тлі експортування української сільськогосподарської продукції.
Про це пише суспільний мовник країни iROZHLAS.
Уранці 7 березня аграрії на тракторах проїхалися вулицями столиці, а згодом прибули до будівлі уряду. За оцінками учасників акції, протест відвідали близько 3500 людей, були присутні 700 одиниць тракторів та іншої техніки.
Учасники прибули до будівлі з прапорами та різними плакатами, зокрема там вони писали «Ми годуємо цю країну».
Один із демонстрантів висипав дві великі купи гною перед урядовою установою. Водія вже затримали, його підозрюють у кількох правопорушеннях. Йому загрожує штраф. Аграрна палата, один з організаторів протесту, пояснила, що це не входило у плани акції, проте перепросила за інцидент.
Правоохоронці затримали ще одного чоловіка — він намагався перелізти через паркан перед будівлею уряду.
Після завершення офіційної частини протестів повідомили про невеликі конфлікти чи сутички з поліцією.
Серед низки вимог мітингарів до уряду — максимально можливе збільшення екстреної допомоги аграріям, якщо це дозволить Єврокомісія, а також «відстоювання інтересів чеських фермерів на тлі торговельної угоди з Україною.
Ще перед початком демонстрації прем'єр-міністр Петр Фіала розкритикував протести. Він заявив, що уряд «не піддасться тиску» аграріїв, а втім, влада готова вести з ними перемовини.
Більше про протести чехів
Чеські фермери 19 лютого доєдналися до аграрних організацій Центральної та Східної Європи, які протестують проти аграрної політики Євросоюзу та імпорту продукції з України. Вони заявляли про «погане становище чеського сільського господарства».
Протести пов'язані не лише з вимогами вийти із Набір політичних ініціатив, висунутих Європейською комісією із загальною метою зробити Європу кліматично нейтральною до 2050 року«Зеленої угоди» ЄС, а й із відкриттям ринку для української продукції.