У путіна відреагували на надсилання Україні далекобійних ракет
Речник президента росії дмитро пєсков заявив, що рф вкрай негативно ставиться до рішення Великої Британії передати Україні далекобійні ракети Storm Shadow. Каже, що на цей крок потрібна «адекватна відповідь».
Про це пише видання «РИА Новости».
«Це вимагатиме адекватної відповіді і від наших військових, які, природно, з військової точки зору ухвалюватимуть відповідні рішення», — сказав пєсков.
Про що йдеться?
Видання CNN із посиланням на джерела повідомило, що Велика Британія вже поставила Києву ракети Storm Shadow. Західний чиновник заявив, що Україна запевнила, що ці ракети будуть використовувати лише в межах суверенної території України, а не для ударів по території росії.
Після цього міністр оборони Великої Британії Бен Воллес підтвердив відправлення Україні ракет Storm Shadow. Воллес сказав, що вони «дозволять Україні відкинути російські сили з української суверенної території». Кількість ракет і терміни постачання не уточнюються.
Прем'єр-міністр Ріші Сунак ще у лютому заявляв, що Велика Британія стане першою країною, яка надасть Україні далекобійну зброю. «Злиті» секретні документи Пентагону також свідчили, що Лондон мав намір надіслати Україні невизначену кількість ракет Storm Shadow разом із британським персоналом для допомоги в націлюванні.
Що відомо про Storm Shadow?
Це крилата ракета класу «повітря — земля», яку спільно розробили Велика Британія та Франція. Дальність польоту ракети понад 250 кілометрів, а висота — 30–40 метрів. Залежно від модифікації характеристики можуть відрізнятися.
Ракети, які постачає Велика Британія, можна встановлювати на літаки, зокрема українські літаки радянського виробництва. Французькі ракети можна було б запускати з кораблів та підводних човнів.
Раніше Storm Shadow використовували у Перській затоці, Іраку та Лівії.
Далекобійна зброя
Україна неодноразово закликала союзників надати їй ракети великої дальності, проте, наприклад, у США побоюються, що Київ буде завдавати ударів по території росії, і це може призвести до більшого загострення конфлікту.
Тож Вашингтон відмовляється передати ракети ATACMS, які можуть вражати цілі до 300 км. Їх можна встановлювати на M270 MLRS (дві ракети) або HIMARS (одна ракета), які вже має Україна. Досі Україні для систем HIMARS передавали високоточні реактивні снаряди GMLRS із дальністю ураження до 80 км.