У Раді підтримали перейменування Сєвєродонецька, Краснограда та ще 50 міст і селищ
Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав перейменування 7 міст і ще 44 селищ, назви яких не відповідають стандартам державної мови чи містять символіку російської імперської політики.
Про це повідомив член Комітету, народний депутат України Роман Лозинський.
Сім українських міст отримали такі нові назви:
- Сєвєродонецьк — Сіверськодонецьк (Луганська область);
- Первомайськ — Сокологірськ (Луганська область);
- Першотравенськ — Шахтарське (Дніпропетровська область);
- Дружба — Журавське (Сумська область);
- Красноград — Берестин (Харківська область);
- Первомайський — Златопіль (Харківська область);
- Ватутіне — Багачеве (Черкаська область).
Тепер за те, аби ці міста остаточно отримали нові назви, повинна проголосувати Верховна Рада України.
Деколонізація та дерусифікація
З початком повномасштабної війни росії проти України в суспільстві виник запит на розірвання будь-яких зв’язків із країною-агресором. Такі прагнення українців демонструють соціологічні опитування.
Згідно з опитуванням, проведеним фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, 59% українців підтримують перейменування об'єктів, назви яких пов’язані з рф, СРСР чи російською імперією.
Протягом 2022 року в Україні перейменували 9859 географічних і адміністративних об'єктів, а також демонтували 145 пам’ятників, пов’язаних із пропагандою російської імперської політики.
А у квітні 2023 року президент Зеленський підписав закон, який забороняє давати географічним об'єктам назви, пов'язані з росією. Автори закону переконані, що він дозволить очистити суспільний простір від нав’язаних ідеологем, а також встановить історичну справедливість і відновить українську історико-національну топоніміку, доповнивши її іменами новітніх героїв.