У Раді пропонують запровадити Міжнародний чоловічий день. Коли його хочуть святкувати?
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує офіційно запровадити в Україні Міжнародний чоловічий день. Таку пропозицію народні депутати пояснюють політикою гендерної рівності.
Про це свідчить проєкт постанови №10270.
Автори законопроєкту кажуть, що свято покликане відзначити «досягнення та внесок хлопців і чоловіків, зокрема у розвиток нації, суспільства, громади, сім'ї, шлюбу та догляду за дітьми». Святкування хочуть встановити на 19 листопада.
Офіційно запровадити свято пропонують з огляду на Державну стратегію забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2030 року, схвалену урядом.
«Цей день має на меті не конкурувати з Міжнародним жіночим днем, а підкреслити важливість фізичного та психічного здоров’я чоловіків», — йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону.
Його творці переконані, що встановлення свята допоможе:
- акцентувати на конкретних питаннях, які стосуються чоловіків, як-от здоров'я, психічний добробут, батьківство тощо;
- посприяти обговоренню та ухваленню соціальних і законодавчих ініціатив, спрямованих на покращення якості життя чоловіків;
- поширити усвідомлення проблем, які стосуються чоловіків, як-от насильство, зловживання алкоголем та інші соціальні виклики. А також сприяти розробці та реалізації програм для запобігання цим проблемам.
Окрім того, припускається, що це може «стимулювати позитивні зміни» в уявленнях про стать і взаємини між статями. Депутати стверджують, що у світі свято популяризувало позитивні аспекти чоловічої ідентичності.
Де відзначають Міжнародний день чоловіків?
Міжнародний день чоловіків зʼявився у Тринідаді і Тобаго в 1999 році, його започаткував доктор Джером Тілуксінґ на честь дня народження свого батька. Хоча дискусії щодо відзначення такого дня розпочалися ще в 1960-х роках.
Свято є офіційним у понад 50 країнах світу, зокрема в Австралії, країнах Європи, Карибського басейну та Азії. Також ідею святкування Міжнародного дня чоловіків підтримують ООН та ЮНЕСКО.