У Раді пропонують запровадити в Україні нове свято — День подяки

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про створення в Україні нового свята — Дня подяки. Його пропонують відзначати 22 жовтня.

Про це йдеться у картці законопроєкту №9574.

У пояснювальній записці зазначається, метою є «формування в українському суспільстві та закріплення на загальнонаціональному рівні такої важливої позитивної риси як вдячність і, відповідно, традиції висловлювати вдячність усім, хто на це заслуговує».

Автор ініціативи — депутат Георгій Мазурашу від «Слуги Народу» — вважає, що відзначати таке свято варто 22 жовтня, бо у світі цього дня відзначають День змін на краще. А ще, на думку депутата, «осіння пора, багата урожаєм овочів та фруктів», сприятиме тому, щоб святкувати цей день за родинним столом.

«Ухвалення [законопроєкту] дозволить підняти рівень вдячності як важливої позитивної риси громадянського суспільства, закріпити її на загальнонаціональному рівні, що позитивно вплине на зміцнення національної єдності в Україні», — резюмується в пояснювальній записці.

Що таке День подяки?

У Сполучених Штатах і Канаді День подяки є всенародним державним святом. У цей день відзначають перший урожай, який зібрали пілігрими 1621 року після голодної зими в Новому Світі. Тоді губернатор пілігримів проголосив День подяки Богові за те, що він допоміг їм пережити сувору зиму.

День подяки заведено святкувати в родинному колі. Родичі й друзі з'їжджаються зі всієї країни за спільний стіл із традиційними стравами, обов'язковою з-поміж яких є фарширована індичка.

У Кореї відзначають Чхусок — свято врожаю та сім'ї. У Японії з давніх-давен відзначається День подяки за працю і вшанування праці один одного. У Нідерландах та Швейцарії святкування проходить у змаганнях за найбільший вирощений гарбуз. В Індії це свято відзначається в багатьох штатах, але найкраще дотримуються цієї традиції християни в Гоа.

А от в Україні в давнину слов'яни відзначали свято жнив, Обжинки, яке святкували по закінченню збору врожаю. Але традиція з роками загубилась.