У Раді Європи закликали Верховну Раду голосувати за мовний закон після виборів, а не до
У Раді Європи закликали українських депутатів не проводити голосування щодо закону про мову у передвиборчий період.
Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала розглянути закон у другому читанні уже після виборів, передає «Європейська правда».
«Обговорюючи будь-який новий закон або реформування політики щодо використання мов, держави-члени Ради Європи повинні ретельно збалансувати легітимну мету підтримки державної мови та обов’язок захищати і підтримувати використання мов меншин і зберігати культурну різноманітність», — зазначила Міятович.
Вона додала, що до процесу розробки подібних законів мають залучати різні мовні групи та враховувати їхні позиції. Міятович наголосила, що в контексті виборчої кампанії дискусії довкола таких питань часто стають поляризованими і не сприяють ухваленню збалансованих рішень.
Зазначимо, що сьогодні, 12 березня, депутати розглянули 120 поправок мовного законопроекту з понад 2 тисяч.
Законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної» покликаний унормувати законодавство України про мову після того, як Конституційний суд скасував ухвалений у 2012 році так званий закон«Колесніченка-Ківалова». Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Низка обласних та місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську мову, молдовську та румунську.