У Раді зареєстрували законопроєкт, який позбавляє держоргани права вимагати паперові документи

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, після схвалення якого державні органи не матимуть права вимагати в українців паперові документи для надання послуг.

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Режим "без паперів" прискорить цифровізацію України та забезпечить максимально комфортні умови кожному громадянину. Законопроєкт встановлює поняття е-послуг і закріплює особливості їхнього надання», — наголосив він.

Міністр уточнив, що до цього часу законодавство України не регулювало питання надання державних послуг в електронній формі. Після ухвалення проєкту закону жодна державна інституція не зможе вимагати від українців «нескінченних» папірців або довідок.

Водночас він вказує, що якщо людині зручно використовувати паперові документи для отримання послуг, вона матиме на це право. Законопроєкт також передбачає можливість автоматично отримувати послуги без участі чиновника через електронні сервіси.

«Мінцифри працює над забезпеченням необхідною IT-інфраструктурою всіх державних органів. Удосконалює законодавство та створює нові цифрові рішення. Наша мета — щоб Україна стала найзручнішою країною у світі з погляду отримання онлайн-послуг», — пояснив Федоров.

На сайті парламенту вказано, що ініціаторами цього законопроєкту є 117 народних депутатів. Це збільшує ймовірність ухвалення закону. Супровідних документів там поки що не оприлюднили.

Родзинка Мінцифри — електронні документи для українців

17 лютого Верховна Рада прирівняла електронні водійські права в «Дії» до паперових. Зокрема, українські водії зможуть показувати правоохоронцям електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та договір обов’язкового страхування (автоцивілку). Також українці тепер можуть через «Дію» замовити, обміняти чи продовжити водійські права.

У застосунку в тестовому режимі також запустили реєстрацію місця проживання онлайн і профіль виборця, завдяки якому можна перевірити місце реєстрації та адресу голосування. Окрім того, у «Дію» додали електронні варіанти індивідуального податкового номера (ІПН) та довідки внутрішньо переміщеної особи. Також за допомогою додатка можна записатися в чергу на вакцинацію проти COVID-19.