У РФ пояснили передачу неможливих до зчитування знімків з катастрофи МН17
У російському Федеральному агентстві повітряного транспорту пояснили, чому передали неможливі до зчитування знімки про повітряну обстановку на момент катастрофи малайзійського літака рейсу МН17 на Донбасі.
У російському Федеральному агентстві повітряного транспорту заявили, що передали неможливі до зчитування знімки з російського радіолокатора про повітряну обстановку на момент катастрофи малайзійського літака рейсу МН17 на Донбасі, бо конвертація їх у необхідний формат призведе до «значної втрати даних».
Про це передає Інтерфакс з посиланням Росавіацію.
«Дані РЛС були передані голландській стороні у максимально докладному вигляді — необробленими, що автоматично свідчить про їхню автентичність та ексклюзивність. Формат ASTERIX, про який заявляють Нідерланди, передбачає передачу даних вже в обробленому вигляді, що, робить їх вторинною інформацією, яка не дозволяє побачити навіть 25% того, що демонструє первинна інформація всередині локатора», — заявили у відомстві.
Також російська сторона повідомила, що «дані первинної радіолокації традиційно мають власний формат шифрування»
Раніше представник нідерландської прокуратури повідомляв, що Росія надала слідчим дані контролю радіолокації у форматі, який не відповідає встановленим міжнародними стандартами, через що вони не можуть були корисними у розслідуванні катастрофи.
«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам - Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб, всі вони загинули.
Нагадаємо, Bellingcat оприлюднила у доповіді, що до збиття боїнга МН17 причетний генерал-майор РФ Дубінскій.
Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу «земля – повітря», випущеної із ЗРК «Бук».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.