У Рівненській, Житомирській та Київській областях заборонили наближатися до білоруського кордону
У Рівненській, Житомирській та Київській областях тимчасово заборонили наближатися до білоруського кордону ближче ніж на 1 кілометр. Такі обмеження ввели з 23 травня, діятимуть вони до закінчення воєнного стану.
Про це повідомили у Держприкордонслужбі.
Зазначається, що обмеження вели через збройну агресію російської федерації та для забезпечення заходів зміцнення національної безпеки і оборони України.
Так, цивільним заборонили наближатися до кордону ближче ніж на один кілометр. Це не стосується лише територій населених пунктів, які безпосередньо прилягають до кордону.
Додаткові обмеження вели також у межах до 20 км від державного кордону Коростенського району Житомирщини, Сарненського та Вараського районів Рівненщини та в межах до 5 км від державного кордону Вишгородського району Київщини. Там заборонено:
- пересування людей і транспорту, проведення всіх видів робіт поза населеними пунктами з 22:00 до 05:00 (або під час комендантської години);
- пересування та перебування людей у лісових масивах і лісосмугах (за винятком працівників відповідних установ та організацій, на яких покладені обов’язки контролю за збереженням природних ресурсів);
- провадження всіх видів робіт, за винятком: будівельних робіт, що виконуються відповідно до міжнародних договорів, робіт, пов’язаних із ліквідацією наслідків стихійного лиха та осередків особливо небезпечних інфекційних захворювань. Сільськогосподарські роботи дозволяється проводити за умови завчасного інформування прикордонників;
- перевезення в транспортних засобах зброї та будь-яких засобів активної оборони без відповідних дозволів;
- використання відеореєстраторів;
- використання повітряних суден, будь-яких літальних апаратів;
- носіння військової форми одягу;
- полювання;
- рибальство, проведення різного роду відпочинку, плавання всіх видів плавзасобів.
Ситуація на кордоні з Білоруссю
За даними Генштабу ЗСУ, станом на 23 травня на Волинському та Поліському напрямках підрозділи збройних сил Білорусі виконують завдання з прикриття українсько-білоруського кордону. Загроза завдання ракетно-бомбових ударів з території цієї країни залишається.
Хоча регулярні збройні сили Білорусі не беруть участь у повномасштабному вторгненні в Україну, російські війська використовували Білорусь як майданчик для наступу на Київщину та Житомирщину. Також рф використовує білоруську інфраструктуру для перекидання своїх військ, розміщення авіації. ракетних установок та лікування військових.
За підрахунками моніторингової групи «Беларускі Гаюн», з Білорусі по Україні запустили щонайменше 631 ракету.