У росії назвали нові умови для припинення війни. Які саме та як відреагували в Україні?
У росії назвали нові вимоги для «досягнення миру» з Україною, серед яких відмова України від вступу до НАТО та ЄС. В Офісі президента вже відреагували.
Вимоги рф озвучив заступник міністра закордонних справ росії Михайло Галузін в інтерв'ю ТАСС.
Він зазначив, що підходи рф до врегулювання «конфлікту навколо України» незмінні: «[Це] захист жителів Донбасу, демілітаризація та денацифікація України, усунення загроз безпеки росії, що виходять з її [України] території».
Галузін зауважив, що «врегулювання» можливе лише за умови припинення бойових дій з боку ЗСУ та постачання західного озброєння.
«Для досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру Україна має повернутися до нейтрального позаблокового статусу, зафіксованого в декларації про її державний суверенітет 1990 року, відмовитися від вступу до НАТО і ЄС», — наголосив він.
А ще заступник глави МЗС рф додав, що важливим елементом урегулювання є «захист прав російськомовних громадян і нацменшин». Мовляв, росія хоче, аби в Україні на законодавчому рівні був закріплений державний статус російської мови.
«Необхідно домогтися дотримання в Україні основних прав людини, зокрема права на свободу віросповідання», — додав він.
Реакція України
«"Вимоги росії" вустами МЗС рф швидше підтверджують юридичну та фактичну недієздатність російського керівництва. Тому реалістичні лише "зустрічні умови України"», — написав радник Офісу президента Михайло Подоляк.
Передусім ідеться про негайне виведення всіх військ із суверенної території України. Також потрібне остаточне визнання того, що СРСР розпався, а пострадянські країни мають увесь обсяг суверенітету.
Крім того, Україна вимагає видання воєнних злочинців й авторів війни, а також закріплення зони демілітаризації (буферної зони) на території рф.
Подоляк назвав також вимогу щодо скорочення наступальної зброї (ракет підвищеної дальності) в рф, проведення Міжнародної конференції з організації контролю над ядерним арсеналом рф.
«Юридично зафіксована програма репараційних виплат, включно з добровільною відмовою від арештованих в інших країнах російських активів на користь України», — додав він.