У росії почали продавати смартфони та іншу електроніку без дозволу правовласників
російські магазини електроніки Ozon та «Связной» почали продавати техніку через так званий паралельний імпорт, тобто без дозволів правовласників. Перед цим цю схему офіційно дозволила російська влада.
Про це повідомляють «РИА Новости» та «Коммерсант».
Так, інтернет-магазин Ozon повідомив, що за новою схемою продаватиме смартфони, комп'ютери та іншу електроніку. Водночас «Связной», який є одним з найбільших роздрібних продавців мобільної техніки у росії, уточнив, що продаватиме зокрема смартфони Apple і Samsung, а також ігрові приставки PlayStation, Xbox та Nintendo.
У магазині «Связной» кажуть, що вартість техніки, яку завезли через «паралельний імпорт», буде на 10-20% дорожчою за звичайну. На пристрої діятиме гарантія.
Джерело «Коммерсанта» з ринку електроніки розповідає, що ритейлери сподіваються, що у росії не буде проблем із технікою, яка призначена для ринків Євразійський економічний союзЄАЕС. Проте вони все ж побоюються, що виробники блокуватимуть активацію електроніки, як це робить Samsung зі своїми пристроями, які намагаються активувати в іншому регіоні.
Що передувало?
На початку травня російський уряд легалізував так званий паралельний імпорт іноземних товарів, тобто продаж без дозволу правовласника. У перелік, який склав Мінпромторг рф, внесли звукозаписну апаратуру, фото- та кінотехніку, медичні інструменти, годинники Apple, музичні інструменти, приставки XBox, PlayStation та Nintendo, понад 50 іноземних автомобільних брендів, найбільших виробників шин і комплектувальних для автопрому.
Зокрема, у переліку вказали автобренди Land Rover, Jeep, Jaguar, Chrysler, Bentley, General Motors, Cadillac, Chevrolet, Tesla, Mercedes-Benz, Lamborgini, Ferrari, Maserati, Rolls-Royce, Bugatti тощо.
У росії заявляли, що це рішення дозволить постачати іноземні товари до країни «попри дії недружніх політиків».
Санкції проти рф
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну низка іноземних компаній заявила, що призупиняє свою діяльність в рф. Тепер вони почали продавати свої активи або передавати їх місцевим менеджерам.
Наприкінці травня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповідав, що вже 1439 іноземних компаній або повністю вийшли, або припинили діяльність у росії, хоча юридично там ще залишаються.