У росії показали сюжет зі знищенням «баржі з українським десантом» біля ЗАЕС. А насправді обстріляли опору мосту

Міністерство оборони росії показало сюжет, як російські військові знищили «баржу з морським десантом ЗСУ» у районі Запорізької АЕС — про це окупанти заявляли напередодні прибуття місії МАГАТЕ на станцію. Та для створення картинки вони просто обстріляли опору мосту поблизу Енергодара.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Візит місії МАГАТЕ узгоджувався тижнями на тлі регулярних обстрілів території біля ЗАЕС. Окупанти до останнього всіляко намагалися зірвати візит делегації, але в усіх провокаціях звинувачували Збройні сили України.

Так, напередодні прибуття місії МАГАТЕ на ЗАЕС росіяни повідомляли про нібито знищення «українського десанту», який висадився в окупованому Енергодарі.

За два тижні Міністерство оброни росії опублікувало свої «докази»: сюжет про те, як екіпажі гелікоптерів Ка-52 за допомогою ракет «Вихор» «знищили баржу з військовослужбовцями Сили спеціальних операції Збройних сил УкраїниССО ЗСУ, які намагалися перетнути Дніпро».

У росії заявляють, що зафіксували влучання в носову та кормову частини баржі і «ціль була вражена».

Однак у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки вказують, що насправді росіяни влучили в опору мосту поблизу Енергодара.

«Цей міст навесні 1943-го почали будувати німці, а в лютому наступного року його підірвали. Від споруди залишилися тільки дві опори, одна з яких і стала "жертвою" російської армії», — зазначають у Центрі.

Ситуація в Запорізькій області

Частина області опинилася під тимчасовою окупацією росіян. Зокрема окупанти захопили Енергодар, де розташована Запорізька АЕС, а також Бердянськ, Мелітополь та низку інших населених пунктів.

Запоріжжя та інші населені пункти, підконтрольні Україні, регулярно опиняються під обстрілами російських військ. За даними української розвідки, в Енергодарі окупаційна влада не змогла досягти мінімального рівня лояльності й широко застосовує утиски, викрадення та шантаж. Останнім часом російські окупанти посилюють фільтраційні заходи та репресії щодо місцевого населення.