У Росії використовують репресивні заходи в боротьбі з COVID-19 — Amnesty International

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International висловила стурбованість застосуванням «репресивних і насильницьких заходів» у боротьбі з пандемією коронавірусу в країнах Східної Європи та Центральної Азії, прикладом навівши Росію.

Про це йдеться у доповіді організації.

«Уряди країн Східної Європи та Центральної Азії реагують на пандемію COVID-19 репресивними й насильницькими заходами, які ніяк не відповідають їх зобов'язань в галузі прав людини», — йдеться у доповіді.

Доповідь стосувалася обмежувальних заходів у Росії, Казахстані, Узбекистані, Азербайджані, Білорусі, Україні, Грузії, Таджикистані, Туркменістані і Киргизії. На думку правозахисників, влади цих країн ігнорують права людини і використовують репресивні заходи, щоб придушити суспільне невдоволення на тлі епідемії.

Як приклад, автори наводять введення у Росії кримінального покарання за поширення недостовірної інформації про коронавірус, а також використання у Чечні поліпропіленових труб проти тих, хто не носить захисні маски.

Крім того, за даними правозахисників, багатьох пацієнтів у Росії виписали з лікарень ще до закінчення їхнього лікування. Також занепокоєння викликав факт закриття лікарень на карантин після повідомлень про інфекції у персоналу, що може призвести до скорочення доступності лікування, особливо у віддалених регіонах.

«По мірі того, як пандемія COVID-19 розгортається в регіоні, багато урядів, схоже, більше зацікавлені у придушенні інакомислення, ніж у захисті здоров'я населення», — заявив дослідник Amnesty International по Центральній Азії Хеза Макгілл.

Станом на ранок 29 квітня у світі з початку пандемії коронавірусу зафіксували понад 3 млн 138 тисяч інфікованих, з них 217 985 пацієнтів померли, а 955 824 — одужали. Інфікованими сьогодні залишаються 1 964 604 людини.

Зокрема, у сусідній Росії вже 92 584 підтверджених випадки інфікування. З них 867 людей померли, а 8 456 — одужали. Ще понад 84 тис. громадян там залишаються інфікованими.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!