У росії заявили, що невідомі стріляли в Царьова, його стан «дуже важкий»

російські пропагандисти заявили, що на колишнього народного депутата Олега Царьова, якого в Україні заочно засудили до 12 років ув'язнення, невідомі вчинили напад в окупованому Криму. У нього нібито стріляли.

Про це повідомили російські пропагандистські ресурси ТАСС та Mash.

Вони кажуть, що Царьов зараз перебуває в реанімації, його стан «дуже важкий». Як пишуть пропагандисти, напад стався нібито в Ялті. У ніч проти 27 жовтня місцеві жителі помітили велике скупчення окупаційних спецслужб біля його будинку.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Доповнено о 12:54. У Telegram-каналі Царьова також з'явилося підтвердження: адміністратор каналу пише, що інформацію про замах на Олега Царьова підтверджують його рідні.

«Близько опівночі на території санаторію, де він мешкає, у нього двічі стріляли. Інформації про злочинця немає, працюють силовики. На момент прибуття карети швидкої допомоги Олег був непритомний, з великою крововтратою. Інформації про стан здоров'я на цю мить немає. Поки що це вся інформація», — йдеться у дописі.

Що відомо про Царьова?

Царьов був народним депутатом чотирьох скликань, востаннє обирався від «Партії регіонів» (з 2012 до 2014 року). У травні 2014-го балотувався у президенти, але пізніше зняв свою кандидатуру. Після початку війни в Україні 2014 року підтримав росію та втік із країни.

Царьов неодноразово поширював пропаганду, що суперечила інтересам держави, депутатом якої він працював. 3 травня 2022 року його заочно засудили до 12 років в’язниці. Справа стосувалася публічних закликів до змін територіальної цілісності України та насильницької зміни конституційного ладу, вчинених із використанням ЗМІ.

Торік у жовтні українські правоохоронці скерували до суду ще один обвинувальний акт проти Царьова. Він разом з іншими фігурантами у лютому 2022 року незаконно перетнув державний кордон України в супроводі російських військових. Підозрювані приїхали до села Катюжанка Вишгородського району Київської області, яке на той час перебувало під окупацією збройних сил рф.

У захопленому селі ексрегіонали та представниця бойовиків активно записували інтерв'ю для російських медіа, у яких називали українську владу «нацистами», маніпулювали інформацією та виправдовували вторгнення.