У Росії заявляють, що на виборах до Держдуми проголосували приблизно 150 тисяч жителів Донбасу
Член Ради при президентові Росії з прав людини та виконавчий директор агентства «Россия сегодня» Кирило Вишинський заявив, що понад 150 тисяч жителів Донбасу з російськими паспортами нібито проголосували дистанційно на виборах до Державної думи РФ.
Про це пише «ТАСС».
А втім, він заявив, що ці дані «дуже приблизні». Вишинський каже, що частина людей, які живуть на окупованих територіях Донбасу й отримали паспорти РФ, уже пройшла реєстрацію на території Росії та брала участь у виборах.
Також він заявив, що люди могли проголосувати на 15 виборчих дільницях у Ростовській області. Нагадаємо, напередодні ЗМІ повідомляли, що приблизно 400 жителів окупованих територій Донбасу 17 вересня отримали російські паспорти, після чого їх одразу ж автобусами доставили на виборчі дільниці в Ростовську область.
Вишинський заявляє, що потік людей був «величезний». «Понад 1,4 тисячі рейсів ㅡ приблизно 800 із "ДНР" та 600 із "ЛНР" ㅡ організували протягом трьох днів, щоб люди могли приїхати й особисто проголосувати», ㅡ заявив він.
Про «голосування» жителів Донбасу
Учора, 18 вересня, на YouTube з'явився новий анонімний канал «Выборы в ЛНР 2021», який станом на час публікації цього матеріалу має всього 11 підписників та одне відео.
У 16-хвилинному ролику невідомий чоловік заявляє, що 17 вересня (першого дня голосування до Держдуми РФ) він голосує онлайн за президентську партію «Единая Россия», використовуючи паспортні дані інших людей.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.В описі відео зазначається, що цей ролик ㅡ нібито відеозвіт системного адміністратора Алчевського центру культури та народної творчості, який голосує за весь колектив. Невідомо, хто опублікував це відео, також немає підтверджень його справжності.
Що взагалі з виборами?
У МВС Росії заявили, що отримали понад 750 звернень щодо проведення виборів, але «інформації про суттєві порушення, які здатні вплинути на вибори, не зафіксовано», пише «Радіо Свобода».
Тим часом незалежний рух спостерігачів за виборами в РФ «Голос» заявив, що на карті порушень зафіксували вже понад 4 тисячі повідомлень, перевищивши показник 2016 року.
Так, за даними «Радіо Свобода», фіксували випадки, коли виборці виявляли, що за них або їхніх родичів уже хтось проголосував. Хоча спікер Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко заявляє, що «"фейків" про порушення на виборах більше, ніж справжніх порушень».
Окрім того, фахівець з електоральної статистики Сергій Шпилькін помітив, що на сайті ЦВК встановили нову систему захисту від автоматичного збору даних про результати голосування.
Російські вибори на Донбасі
У травні Росія прискорила масове видавання своїх паспортів на окупованих територіях Донбасу. До кінця 2021 року Кремль загалом хотів збільшити їхню кількість там до мільйона. Крім того, влада РФ дозволила мешканцям окупованих територій з російськими паспортами голосувати на виборах у Держдуму Росії онлайн.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на початку травня 2021 року повідомила, що російські паспорти на окупованому Донбасі вже отримали майже 600 тисяч українців. Російська сторона називає число в понад 500 тисяч.
Окрім голосування онлайн, жителів окупованого Донбасу планували звозити до дільниць на території Росії.