У Росії знову екологічна катастрофа — тонни нафти вилилися у річку і течуть до Баренцового моря

У республіці Комі внаслідок аварії на трубопроводі компанії «Лукойл» у ґрунт і річку Колва потрапило близько 90 тонн нафти. Наразі вона продовжує текти річками в Баренцеве море.

Про це пише «Новая газета» з посиланням на місцеву владу, повідомлення «Лукойлу» та слова місцевих мешканців.

Про витік стало відомо 11 травня, але тоді його об’єм оцінили у шість-сім тонн. Вже 16 травня у «Лукойл» визнали, що у ґрунт та річку потрапили загалом 90 тонн нафти.

За даними місцевої влади, в акваторію Колви потрапили 9 тонн нафти. 12 травня на місці події оголосили режим надзвичайної ситуації. Збирати нафту взялися 230 працівників «Лукойлу», а також понад 70 одиниць техніки.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Російські правоохоронці кажуть, що відкрили кримінальне провадження через порушення правил охорони навколишнього середовища.

Згодом нафту у річці помітили місцеві жителі. За повідомленнями екоактивістів з Greenpeace, там тхнуло нафтопродуктами.

Водночас влада 13 травня прозвітувала, що на ліквідацію забруднення може знадобитися 2-3 тижні.

Вже 15 травня нафта спустилася вниз за течією на 180-200 кілометрів і почала забруднювати більші річки — Усу і Печору, передає «Дождь».

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

За словами заступника голови екологічної організації «Комітет порятунку Печори» Олександра Сладкоштієва, площа забруднення загалом сягає 12 тисяч квадратних кілометрів, багато нафти осіло на берегах річок. Нині нафта продовжує текти річками у сторону Баренцевого моря.

«Нова газета» зазначає, що востаннє нафту в Колві бачили всього сім місяців тому, в жовтні 2020-го. Тоді влада теж вводила режим НС.

Витік палива у Красноярському краї

У травні 2020 року одна з найбільших екологічних катастроф в Росії сталася у Красноярському краї. На ТЕЦ дочірнього підприємства «Норнікеля» трапилася аварія. З резервуара вилилося близько 20 тисяч тонн дизельного палива. Нафтопродукти потрапили в притоки річок, а суд оцінив завдані збитки екології у рекордні для РФ майже 20 млрд доларів.