У САП взялися за голову Дніпропетровщини після публікації журналістських розслідувань

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальну справу щодо голови Дніпропетровської області Валентина Резніченка. Розслідування почали після публікації журналістських розслідувань про зв'язок посадовця з компанією, якій ОВА виділяла мільярди гривень.

Про це повідомила пресслужба САП у коментарі «Радіо Свобода».

Кримінальну справу правоохоронці відкрили, опрацювавши два розслідування — «Схем» та «Української правди». Розслідування почали за Зловживання владою або службовим становищемчастиною 2 статті 364 і Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхомчастиною 2 статті 209 Кримінального кодексу України.

За це загрожує від 3 до 8 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, конфіскацією майна та штрафом від 8,5 тисячі до 17 тисяч гривень. Здійснювати розслідування доручили детективам Національного антикорупційного бюро України.

Що за розслідування?

Журналісти «Схем» та УП у своїх розслідуваннях з'ясували, що у Дніпропетровській області приватна компанія «Будінвест Інжиніринг» від березня отримала півтора мільярда гривень на ремонт доріг у регіоні. Це рекорд із великим відривом порівняно з фінансуванням відбудови доріг у всіх інших регіонах України.

Співвласницею компанії «Будінвест Інжиніринг» є фітнес-тренерка Яна Хланта. Одразу декілька джерел із владних кіл Дніпропетровщини розповіли «Схемам», що Яна Хланта — це дівчина керівника області Валентина Резніченка, вони перебувають у стосунках. Водночас джерела УП розповіли, що пара п'ять разів разом бувала за кордоном.

Також УП виявила, що Хланта з 24 лютого вісім разів виїжджала за кордон в автівці, яка зареєстровану на компанію Резніченка.

Куди йдуть гроші?

Як з’ясували «Схеми», Бюро економічної безпеки нині веде розслідування, матеріали якого свідчать, що фірма «Будінвест Інжиніринг», серед інших дніпропетровських підрядників, спрямовувала частину коштів на «підставну» фірму — тобто з ознаками фіктивності.

«Схеми» виявили, що при освоєнні бюджетних коштів «Будінвест Інжиніринг» вдається одразу до декількох підозрілих схем.

Одна з них полягає в тому, що ключові субпідрядники, з якими співпрацює фірма «Будінвест», за документами не закуповують матеріалів для дорожніх робіт у таких обсягах, у яких продають їх «Будінвесту». Таку ж схему виявила у своєму розслідуванні УП.

«Це схоже на відому схему, так звані безтоварні операції. Це означає, що за контрактом між фірмами мала відбутися передача — сюди товари, а сюди гроші за ці товари, але насправді товар не пішов, бо його нема, а гроші пішли», — пояснив журналіст-розслідувач «Наші гроші» Юрій Ніколов.