У Сенаті США припинили дебати щодо законопроєкту про допомогу Україні. На черзі — основне голосування

Сенат США ухвалив клопотання про припинення дебатів щодо нового закону про надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 млрд доларів.

Про це повідомила пані посол України в США Оксана Маркарова.

Клопотання підтримали 66 сенаторів при необхідних 60 голосах. Проти проголосували 33 сенатори.

Надалі мають відбутися фінальні дебати та голосування. Цього разу знадобиться не конкретна кількість голосів, а лише більшість.

Водночас Washington Post пише, що спікер Палати представників Майк Джонсон розкритикував законопроєкт Сенату і поставив під сумнів його долю.

За словами політика, нездатність цього пакету врегулювати безпеку кордонів США робить його неприйнятним у Палаті представників.

«Оскільки Сенат не отримав жодних змін у прикордонній політиці, Палата повинна буде продовжувати працювати за власним бажанням у цих важливих питаннях», — заявив Джонсон.

Що передувало?

8 лютого Сенат підтримав процедурне голосування за законопроєкт про спільну допомогу для України, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 млрд доларів. Законопроєкт включає 60 млрд доларів на підтримку України.

Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Напередодні голосування в Сенаті республіканці Палати представників запропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін в політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити й окремий законопроєкт республіканців про надання допомоги лише Ізраїлю.