У Сербії проводять перевибори на деяких дільницях після протестів
У Сербії повторно проводять парламентські вибори на деяких виборчих дільницях. Цьому передувала хвиля протестів, на яких громадяни країни вимагали скасувати результати голосування.
Про це повідомив суспільний мовник країни РТС.
Повторне голосування відкрили о 7 ранку 30 грудня на понад 30 виборчих дільницях, куди зможуть прийти 19 543 виборців. Голосування відкрите до 20 години вечора.
Зазначається, що перевибори організували на тих дільницях, де не вдалося встановити результати голосування, а також там, де їх анулювали через виявлені порушення. Після закриття голосування місцеві виборчі комісії повинні протягом 96 годин подати зведений звіт про результати голосування.
Окрім того, відкрили й повторні місцеві вибори, а втім, лише на трьох дільницях у Белграді.
Учора, 29 грудня, Республіканська виборча комісія (RIK) відхилила запит «Сербія проти насильства» на скасування результатів голосування на більшій кількості дільниць. Президент RIK Володимир Дімітрієвич пояснив, що пропозицію подала неуповноважена особа.
Що передувало?
17 грудня в Сербії відбулися позачергові парламентські вибори, на яких лідирує партія влади «Сербська прогресивна партія» (SNS). За результатами підрахунку голосів із 96% відсотків виборчих дільниць, SNS набрала 46,71%, тоді як опозиційна «Сербія проти насильства» отримала 23,58%, пише суспільний мовник країни PTC. Утім, спостерігачі на виборах та незалежні місцеві ЗМІ заявили про порушення на виборах.
Згодом у столиці Сербії почали збиратися протестувальники з вимогою скасувати результати парламентських і місцевих виборів. На знак протесту проти ймовірних фальсифікацій сотні прихильників опозиції намагалися увійти до будівлі міської ради у Белграді. Поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати натовп. Протестувальники біля мерії розбивали вікна, ламали двері та намагалися силою проникнути всередину.
Під час протестів громадяни країни також вимагали доступу до списку виборців.
Вучич заявив, що загалом заарештували понад 35 людей, утім арешти ще продовжуються. У поліції запевнили, що поліція ні на кого не нападала, у правоохоронців кидали камінням, кілька з них постраждали.
Натомість опозиція стверджує, що інциденти на акції протесту спровокували «хулігани, надіслані урядом», щоб представити мирні протести як насильницькі.