У Шотландії понад 50 китів-гринд загинули внаслідок масового викиду на берег

З—поміж 55 китів—гринд, які викинулися на берег острова Льюїс у Шотландії, лише один вижив. Для дванадцяти китів довелось провести евтаназію.
Про це повідомила Британська організація дайверів для порятунку морських жителів (BDMLR).
Згідно з даними організації, 17 липня берегова охорона, поліція та волонтери-рятувальники виявили, що 55 китів-гринд різного віку викинулися на узбережжя поблизу села Норт-Толста острова Льюїс.
Спочатку на узбережжі намагалися повернути в море двох найактивніших китів, однак лише одна тварина успішно врятувалася. Згодом загинули ще три особини.
Доля восьми дорослих китів-гринд і чотирьох дитинчат залишалась невизначеною, однак через довге перебування тварин на мілині, берегова охорона, пожежники, рятувальники та судмедексперт дійшли висновку, що гринд не вдасться безпечно повернути в море. Згодом тварин евтаназували для того, аби вони не страждали.
«Вони втратили здатність утримувати власну вагу на воді, коли викинулися. Вони живуть у морському середовищі, де ці тварини фактично невагомі — їх скелетна структура більше не змогла б витримувати власну вагу», — сказав один із директорів BDMLR Ден Джарвіс CNN.
Згодом ветеринари виявили, що в однієї тварини були складнощі з народженням дитини. Медпрацівники підозрюють, що група китів-гринд могла викинутися на мілину через те, що одна з самок зазнала страждань під час пологів.
«Гринди відомі своїми сильними соціальними зв’язками, тому часто, коли один кит потрапляє в скрутне становище й сідає на мілину, інші йдуть за ним», — пояснюють зоорятівники.
Автор: Олександр Донець