У Сінгапурі планують вперше за 20 років стратити жінку — за 30 грамів героїну

У Сінгапурі планують вперше за майже 20 років стратити жінку. Її засудили за торгівлю приблизно 30 грамами героїну.

Про це повідомляє організація Transformative Justice Collective.

В організації зазначають, що цього тижня в Сінгапурі заплановано дві страти: 26 і 28 липня. Обидва в’язні засуджені ще в 2018 році за злочини, пов’язані з наркотиками.

Так, у середу 26 липня збираються стратити 56-річного малайця із Сінгапуру, визнаного винним у торгівлі приблизно 50 грамами героїну.

Він стверджує, що більшість його показань були сфабрикованими, оскільки слідчий змусив його зробити зізнання та пообіцяв йому зменшити за це звинувачення. Слідчий заперечив ці заяви. Суддя визнав, що всі показання були дані добровільно.

А 28 липня планують стратити 45-річну Сарідеві Джамані, сінгапурку, засуджену до смертної кари за торгівлю приблизно 30 грамами героїну.

На суді Сарідеві стверджувала, що не змогла дати точних показань поліції, оскільки на той час у неї була наркотична Розлади, що розвиваються у хворих на наркоманію через деякий час після припинення вживання наркотикуабстиненція.

Суддя Високого суду встановив, що Сарідеві «щонайбільше страждала від легкої або помірної абстиненції від метамфетаміну протягом періоду взяття показань», але що симптоми були «мінімальними й непомітними» і не погіршили її здатність давати показання.

Остання відома страта жінки відбулася в Сінгапурі в 2004 році, зауважили в Transformative Justice Collective.

Тим часом правозахисна організація Amnesty International закликала Сінгапур скасувати смертну кару.

«Немає доказів того, що смертна кара має унікальний стримувальний ефект або що вона будь-яким чином впливає на вживання та доступність наркотиків. У той час як країни в усьому світі скасовують смертну кару та проводять реформу політики щодо наркотиків, влада Сінгапуру не робить ні того, ні іншого», — дорікнула експертка з питань покарань Amnesty International Кʼяра Санджорджіо.

Також вона звернулася до Управління Організації Об’єднаних Націй з наркотиків та злочинності та Міжнародного комітету з контролю над наркотиками із закликом посилити тиск на Сінгапур.

За даними організації, Сінгапур є однією з чотирьох країн, поряд з Китаєм, Іраном і Саудівською Аравією, де у 2022 році були підтверджені страти за злочини, пов’язані з наркотиками.