У Словаччині вакцині «Спутник V» довіряють майже так само, як і Pfizer, і більше, ніж AstraZeneca й Moderna — опитування
Понад половина словаків довіряють вакцинам від коронавірусу американсько-німецького (Pfizer / BioNTech) і російського («Спутник V») виробництва, тоді як шведсько-британським препаратом AstraZeneca готові вакцинуватися менше людей, ніж тих, які йому не довіряють.
Такими є результати час проведення: 17-24 лютого; вибірка: 1018 людейопитування соціологічної компанії Focus Agency. Його результати представили в етері однієї з програм словацького мовника TV Markíza в неділю, 7 березня.
Зокрема, 55% опитаних погодилися б вакцинуватися від коронавірусу препаратом Pfizer / BioNTech, тоді як 35,3% відмовилися б. Для «Спутника V» показники становлять 53% і 34,8% відповідно.
Водночас вакциною американської компанії Moderna готові щепитися лише 46,9%, тоді як 41,3% відмовилися б. А на препарат AstraZeneca не погодилися б більше людей, ніж погодилися (46,8% проти 42,6%).
Для решти вакцин, які включили до опитувальника (Johnson&Johnson, Novavax, Sinopharm), показники довіри ще менші — від 27% до 33%, тоді як недовіра майже дорівнює або перевищує 50%.
«Спутник V» та Словаччина
На початку березня стало відомо, що Словаччина домовилася із Росією щодо закупівлі вакцини проти COVID-19 «Спутник V». А вже 1 березня країна отримала партію з 200 тисяч доз російських препаратів. Загалом Словаччина має отримати 2 мільйони вакцин «Спутник V».
Прем'єр-міністр країни назвав придбання російських препаратів правильним кроком. Він заявив, що «COVID-19 нічого не знає про геополітику». Однак не всі словацькі політики схвально оцінили домовленості із Росією. Ця угода призвела до політичної кризи в країні. Зокрема, дві політичні партії заявили про можливий вихід із правлячої коаліції.
2 березня прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович під час інтерв'ю щодо закупівлі російської вакцини вирішив пожартувати. Він заявив, що нібито пообіцяв Росії Закарпаття в обмін на вакцину. Одразу ж після цього прем'єр наголосив, що це був жарт.
Однак міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відповів, що такі заяви руйнують дружні стосунки України та Словаччини. Після цього глава словацького МЗС, а згодом і сам прем'єр вибачилися перед Україною за невдалий жарт.