У Слов'янську не вдасться розпочати опалювальний сезон. Мер закликає жителів евакуюватись

Мер Слов'янська Вадим Лях вважає, що розпочати опалювальний сезон у місті навряд чи вдасться, тож закликає людей, які все ще там залишаються, виїжджати задля безпеки.

Про це він повідомив в ефірі «Еспресо».

«Газу не буде. Єдине, як можна опалювати, — це електрика або інші котли. Але потужність Донецької області та можливість компаній доставляти нам цю електрику дуже обмежені», — сказав Лях.

За його словами, електрична інфраструктура просто не витримає, якщо всі люди, які залишились на Донеччині, ввімкнуть свої опалювальні прилади.

«Потрібно розуміти, що в багатоповерхівках перезимувати буде не те що тяжко, а майже неможливо. Ще треба зауважити, що є проблеми з каналізацією, водою, і якщо буде мінусова температура — все замерзне», — додав мер.

Також Лях розповідав «Новинам Донбасу», що в місті залишаються приблизно 22 тисячі людей, з-поміж них — 3-4 тисяч дітей.

Опалювальний сезон в Україні

Президент Зеленський дав завдання уряду, щоб тарифи на газ та електрику не зростали. Також створили Штаб підготовки до опалювального сезону, який очолив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Штаб уже зробив перші розрахунки, щоб зрозуміти, скільки газу, вугілля знадобиться та які ремонтні роботи буде необхідно провести. Збитки енергетичної інфраструктури та сфери енергетики загалом уже сягнули десятків мільярдів гривень, тож ремонти й модернізація обладнання та мереж зараз є ключовим завданням.

Наразі Україна не продаватиме газ і вугілля за кордон — увесь внутрішній видобуток буде спрямований на внутрішні потреби українців. За даними уряду, Україна завершила опалювальний сезон із 9 млрд кубометрів газу в газосховищах, після чого одразу почалося їхнє поповнення. Станом на 1 червня в наших підземних сховищах зберігається вже 10 млрд кубометрів газу, але до початку опалювального сезону запаси хочуть збільшити щонайменше до 19 млрд кубометрів.

Через окупацію частини об'єктів скоротився видобуток вугілля, тож уряд шукає альтернативні варіанти його завезення, щоб збільшити об'єми на складах принаймні до 2 млн тонн.