У США та Німеччині назвали своїх представників на Кримській платформі
На першому саміті Кримської платформи 23 серпня США представлятиме міністерка енергетики Дженніфер Ґранголм, а Німеччину — міністр економіки й енергетики Петер Альтмаєр.
Про це повідомили сайт Білого дому та агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на послиню Німеччини в Україні Анку Фельдгузен.
Окрім Ґранголм, членами делегації США стануть тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін та помічник міністра енергетики США з міжнародних питань Ендрю Лайт.
Раніше в Міністерстві закордонних справ повідомляли, що США на Кримській платформі представлятиме міністр транспорту Пітер Буттіджедж, проте 20 серпня в Офісі президента повідомили, що США можуть замінити очільника своєї делегації.
Змінити представника вирішили й у Німеччині: федеральний міністр закордонних справ Гайко Маас скасував свою участь через події в Афганістані, де владу захопило угруповання «Талібан».
Як зазначила Фельдгузен, Альтмаєр є близькою довіреною особою канцлерки Німеччини Ангели Меркель і раніше обіймав посаду глави Федеральної канцелярії. «Тому, напевно, не є випадковістю, що в понеділок саме міністр Альтмаєр приїде до Києва», — вважає послиня.
Що таке Кримська платформа?
Це міжнародний майданчик з обговорення шляхів деокупації Криму. Про його започаткування у вересні 2020 року оголосив президент Володимир Зеленський у зверненні до Генеральної асамблеї ООН. За задумом, платформа має функціонувати на чотирьох рівнях: глав держав, міністрів закордонних справ, парламентів та експертних кіл.
У Росії ж, коментуючи Кримську платформу, заявляли, що вважають усі зусилля Києва щодо повернення Криму нелегітимними та сприймають їх як «загрозу агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації».