У США вперше за 11 років знизили рівень ключових ставок
Федеральна резервна система США (аналог центрального банку) ухвалила рішення знизити рівень ключових ставок до 2—2,25% річних, тобто на 0,25 відсоткових пункти.
Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що за рішення знизити рівень ключової ставки проголосувало 8 з 10 членів відповідного комітету ФРС. Таким чином, ФРС виправдала прогнози ринкових аналітиків та економістів щодо зниження рівня облікової ставки у країні.
Під час оголошення рішення про зниження облікової ставки голова ФРС Джером Пауел заявив, що відповідне рішення є початком нового циклу зі зниження ключової ставки у США, а є лише «коригуванням всередині циклу».
Також у ФРС повідомили, що будуть надалі слідкувати за макроекономічною інформацією та коригувати монетарну політику США відповідно до неї.
Американський фондовий ринок слабо відреагував на рішення ФРС, зокрема через те, що воно було очікуваним. Індекс S&P 500 впав на 0,8% після оголошення рішення ФРС.
Що це означає?
Зниження відсоткової ставки призведе до здешевлення кредитів у США та стимулювання споживання. Таке рішення може пожвавити економічне зростання США та, ймовірно, було ухвалене у зв'язку з втратами, які зазнала американська економіка внаслідок торговельної війни з Китаєм.
Що це означає для України?
Зниження ключової ставки у США здешевить американські боргові облігацій, що знизить їхню привабливість для інвесторів. Натомість, привабливість облігацій країн, що розвиваються, зокрема України, зросте. Це може призвести до зростання надходжень валюти в економіку України та подальше зміцнення гривні.