У США знизили облікову ставку
Федеральна резервна система США ухвалила рішення про зниження ключової ставки на 0,25 відсоткового пункти — до 1,75—2% річних.
Таке рішення комітет ухвалив за підсумками засідання 17-18 вересня, йдеться на сайті ФРС.
Зазначається, що зниження облікової ставки у США призведе до того, що кредити там подешевшають. Також подешевшають американські державні цінні папери — боргові облігації. Внаслідок цього частина інвесторів може перейти на інвестиції в інші цінні папери з вищими ставками, що може спровокувати підвищення попиту на боргові інструменти країн, що розвиваються, зокрема й України.
Після оголошення рішення ФРС американський фондовий ринок почав знижування: Dow Jones впав на 0,7%, індекс S&P 500 — на 0,8%, Nasdaq — на 1,1%.
Зазначимо, що 18-19 червня 2019 року ФРС зробила низку заяв, які свідчать про можливе зниження облікової ставки найближчим часом. Це призвело до ослаблення американського долара та до зростання вартості золота.
Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який центральний банк надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.
Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку центральний банк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.