У Судані вчені знайшли стародавні тексти, вік яких може сягати 2 тисяч років

УСудані вчені знайшли колекцію текстів і табличок, написаних на стародавній кушитській мові, елементи якої досі не можуть перекласти.

У Судані вчені знайшли колекцію текстів і табличок, написаних на стародавній кушитській мові, елементи якої досі не можуть перекласти.

Про це повідомляє Science Alert.

Розкопки проводили французькі археологи у місцевості Седеінга, на західному березі Нілу. Седеінга лежала на шляху, що зв'язує Єгипет з Мерое — столицею держави Куш.

Давні тексти виявили на гробницях і стелах, мова текстів — мероетська мова, яка існувала з початку близько II століття до нашої ери — до V століття нашої ери в Нубії і північному Судані.

Науковці зазначають, що ця система писемності — найстаріша в країнах на південь від Сахари, не всі її елементи вдається розшифрувати.

Мова текстів — найстаріша в країнах на південь від СахариФото: Sedeinga archaeological mission/sciencealert.com

Частина пам'яток, написаних мероетською мовою, являє собою заупокійні тексти, вони звернені до кушитських і єгипетських богів.

Серед нових текстів більшість також відноситься до поховального жанру.

Раніше повідомлялось, що вчені в Австралії виявили рештки кісток у саркофагу віком 2,5 тисячі років, який раніше вважали порожнім.