У Сєвєродонецьку окупанти обстріляли цистерну з азотною кислотою. Людей просять не виходити з укриттів

Окупанти завдали авіаудару по Сєвєродонецьку, влучивши у цистерну з азотною кислотою на хімзаводі. Жителів області просять не виходити з укриттів.

Про це заявив голова Луганської ОДА Сергій Гайдай.

Він закликав людей підготувати захисні маски для обличчя, змочені у содовому розчині.

«Слідкуємо за напрямом вітру! Людям, які залишилися на вільній Луганщині й не мають зв’язку, інформацію повідомили оперативні служби на місцях», — написав Гайдай.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Азотна кислота небезпечна у разі вдихання, ковтання та потрапляння на шкіру або слизові оболонки.

Нагадаємо, окупанти вже неодноразово обстрілювали хімічні об'єкти, внаслідок чого ставався витік азоту. Наприклад, 9 квітня вони влучили в цистерну з азотною кислотою біля Рубіжного, що в Луганській області.

Чим небезпечний азот?

Пари кислоти спричиняють подразнення дихальних шляхів. За слабких отруєнь з'являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість, у разі важких — набряк легенів.

Азотна кислота діє на очі й може спричинити тяжке ураження рогової оболонки та кон'юнктиви, що призводить до втрати зору.

Для захисту від парів і туману азотної кислоти слід використовувати протигази.

Перша допомога

У разі потрапляння азотної кислоти в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин. За потрапляння на шкіру — уражену поверхню обмити водою, додавши до неї питну соду чи мило. В разі проковтування азотної кислоти радять промити шлунок великою кількістю води.