У Threads можуть забанити за «русню». Мінцифри попереджає про «жорстку політику» в новій соцмережі

У новій соціальній мережі Threads, яка подібна до Twitter, діють такі ж правила спільноти, що й в інших продуктах компанії Meta — Instagram та Facebook. Вони, зокрема, забороняють «мову ненависті». Іншими словами, за вислів «русня не люди» можна вхопити бан.

Про це в коментарі hromadske розповів Антон Мельник — радник віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

«Це чудова соціальна мережа, поки що без ботів та росіян, але пам’ятайте, що там діє “жорстка політика” Meta щодо хейту та образливих слів. Усе так само як на Instagram та Facebook», —попередив Мельник.

Деякі українські користувачі вже поскаржилися на блокування після постів про росіян чи війну, яку вони розв’язали.

Так, користувач Максим Кудимець у Twitter розповів, що отримав у Threads бан після того, як запостив фотографії з наслідками обстрілу Львова 6 липня та написав: «русня не люди».

Із баном зіткнувся і військовий Олександр Солонько.

«Не можна писати про русню погано. Все, що треба знати про “нову соцмережу”. Реакція моментальна», — таку характеристику він дав Threads.

Через «жорстку цензуру» дехто з українців відверто пише, що навіть не розглядає реєстрацію в новій соцмережі.

Що ще в Мінцифри кажуть про Threads?

Антон Мельник пояснив, що Threads побудований за концепцією «ощадливий стартап», тобто в його основі — модуль коментарів Instagram.

«Meta молодці, що гнучко «викатили» мінімально робочий продукт саме в правильний момент», — наголосив Мельник.

Заступник міністра похвалив Meta за вміння запозичувати чужі успішні винаходи. Так, сториз — це «влучно скопійована функція із Snapchat, а рілзи скопійовані з TikTok», пояснив Мельник.

Twitter погрожує Meta судом

Платформа Threads запрацювала 6 липня і вже має понад 30 мільйонів користувачів.

Однак Twitter, яким володіє американський мультимільярдер Ілон Маск, схоже, не зрадів появі конкурента та готовий судитися з Meta — компанією, яка запустила новий сервіс, пише Reuters.

За даними Reuters, юрист Twitter Алекс Спіро надіслав листа генеральному директору Meta Марку Цукербергу, у якому стверджує, що корпорація найняла колишніх співробітників Twitter, які «мають доступ до комерційних таємниць Twitter та іншої вкрай конфіденційної інформації».


Якщо ви вже в Threads, то підпишіться на нашу сторінку.