У TikTok заблокували акаунт «РИА Новости» та видалили відео зі зверненням Пушиліна
Соціальна мережа TikTok заблокувала обліковий запис російського видання «РИА Новости». Перед цим звідти видалили відео очільника самопроголошеної «ДНР» Дениса Пушиліна зі зверненням до жителів через евакуацію.
Про це повідомили на сайті «РИА Новости».
Це сталося в ніч проти 19 лютого. TikTok вилучив з каналу відеоролик із зверненням Пушиліна до жителів «ДНР», де він говорив про необхідність тимчасової евакуації до Ростовської області громадян — насамперед жінок, дітей та людей похилого віку. На той момент відеоролик переглянули понад 1,2 мільйона користувачів.
Разом із цим аналогічне відео з виступом голови «ЛНР» Леоніда Пасічника, де було більш як 1,9 мільйона переглядів, на каналі залишилося.
«Ваш аккаунт був закритий назавжди через численні порушення Правил спільноти», — йшлося в повідомленні соцмережі.
Видання вказує, що адміністрація TikTok не пояснила мотиви закриття акаунта. Оскаржити рішення про блокування через спеціальну форму подання скарги до TikTok неможливо.
Зараз канал видання доступний для користувачів і перегляду відео. Проте публікувати відеоролики агентство не може.
«"РИА Новости" вважають такі дії соцмережі неприйнятними та звертається до Роскомнагляду з питанням щодо правомочності застосування блокування акаунта провідного російського інформаційного агентства соціальною мережею TikTok», — пише медіа.
Про які відео йдеться?
Вчора, 18 лютого, ватажки бойовиків «Л/ДНР» оголосили про організацію масового вивезення людей на територію Росії. У самопроголошеній «ДНР» такий крок пояснили нібито загрозою з боку України.
Натомість Леонід Пасічник не лише анонсував виїзд людей до Росії, але й попросив всіх чоловіків, «які можуть тримати в руках зброю, стати на захист своєї землі».
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний після цього звернувся до мешканців окупованих територій Донбасу і запевнив, що Україна жодних наступальних операцій не планує.
Згодом президент РФ Володимир Путін доручив виплатити прибулим із Донбасу людям по 10 тисяч рублів (3,7 тисячі гривень).
А тоді активісти виявили, що відео з повідомленням про евакуацію місцевих мешканців окупованих територій ватажків «Л/ДНР» були записані 16 лютого — за дві доби до публікації і ще до початку загострення на Донбасі.