У тимчасово окупованому Мелітополі стався вибух біля будівлі колаборантів. Мер назвав дві версії події
У тимчасово окупованому Мелітополя зранку 30 травня стався вибух біля будівлі, що належить окупаційній «військовій адміністрації». Ймовірно, це російські війська намагаються прибрати колаборантів, якими вони невдоволені.
Про це мер Мелітополя Іван Федоров розповів на брифінгу 30 травня.
За його словами, вибух стався у центральній частині Мелітополя — поруч із будівлею, що належить самопроголошеному «голові обласної військової адміністрації» Євгену Балицькому. Йому вже оголосили підозру в колабораціонізмі.
Внаслідок вибуху є постраждалі, кількість їх ще уточнюється, каже Федоров. Місцеве видання «Риа-Мелитополь» повідомляло про двох поранених: хлопця 2001 року народження та дівчину — можливо, племінницю Балицького Євгенію Зайцеву, яка теж працює на окупантів. Сам Балицький пропагандистським медіа повідомив про двох поранених нібито волонтерів.
Федоров під час брифінгу озвучив дві версії ранкового вибуху. Перша — це зачистка самих же росіян.
«Гадаю, що це рашисти роблять зачистку колаборантів, які не достатньо виконують те, що вони обіцяли. Це ми бачили в Енергодарі, Токмаку, і зараз це продовжується в Мелітополі», — сказав мер.
Друга версія, на думку Федорова, — це опір українців разом із правоохоронними органами. «Але цю версію ми почуємо від наших правоохоронних органів пізніше», — каже міський голова.
Наразі окупанти перевіряють усі об'єкти, що поряд із місцем вибуху. Окупаційна влада називає подію терактом і звинувачує у вибуху Україну.
Яка ситуація в Запорізькій області?
Наразі під контролем окупантів перебуває частина Запорізької області уздовж Азовського моря, зокрема Мелітополь і Бердянськ. Тимчасово захоплений і Енергодар, поряд із яким розташовується Запорізька атомна електростанція. Інша частина області зазнає постійних обстрілів з боку окупантів.
За даними обласної військової адміністрації, окупаційні сили розкрадають майно з комунальних підприємств, які розташовані на тимчасово захоплених землях, «підпорядковують» собі роботу місцевих підприємств, навчальних закладів та навіть відділків поліції.
Попри це, в регіоні активно діє Рух опору. У Мелітополі українські партизани вже ліквідували російських військових високого рангу, а в перехоплених розмовах російські солдати між собою скаржаться на «українські диверсійні групи». У Мелітополі навіть 29 травня відбувся проукраїнський мітинг.