У ТКГ не змогли домовитись про «великоднє перемир'я» на Донбасі. Консультації продовжаться ㅡ Арестович
Учасники Тристоронньої контактної групи за 6 годин переговорів так і не змогли узгодити текст документа про так зване «великоднє перемир'я» на Донбасі.
Про це повідомив речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович, пише «Інтерфакс-Україна».
Наразі є російський та український варіанти документу про нове перемир'я, але узгодити його остаточний текст так і не вдалося.
Попри це сам Арестович називає переговори «конструктивними».
«Всі сторони погодилися з необхідністю встановити "великоднє перемир'я"...Але не вдалося нам поки домовитися щодо остаточного тексту, тому що є чутливі формулювання. Потрібен час, щоб їх добре продумати», ㅡ каже Арестович.
За підсумками зустрічі 28 квітня сторони у ТКГ домовились продовжити консультації щодо узгодження документа. Перемовини триватимуть на рівні політичних радників Зустрічі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії з метою врегулювання конфлікту на ДонбасіНормандського формату, а протягом тижня ㅡ на рівні ТКГ і підгрупи з безпеки.
«Великоднє» перемир'я на Донбасі
Про можливе перемир'я на Донбасі під час Великодніх свят 26 квітня говорив президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що ТКГ майже завершила відповідні перемовини.
«Я вважаю, що ми вже на фініші цього узгодження. Засідання ТКГ, перш за все підгрупи з безпеки, буде ще завтра, буде продовження. Мені здається, всі сторони вже все узгодили. Не погодили тільки документальне формулювання цієї домовленості», — сказав тоді Зеленський.
Війська РФ біля українських кордонів
Приблизно з кінця березня з боку Росії біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності. Розвідка, зокрема, повідомляла, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключали там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України.
У Росії спершу заявляли, що війська перекидають для проведення військових навчань. Потім уточнили, що нібито через загрозу НАТО.
НАТО й міністри закордонних справ «Великої сімки» виступили з вимогою до Росії припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери (зокрема президент США Джо Байден) також заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.
Уже 22 квітня Росія оголосила, що починає поступово відводити своїх військових від кордонів України, де вони нібито зібралися для військових навчань. Усього, за даними Міноборони РФ, у цих навчаннях взяли участь понад 110 тисяч військових, 1,2 тисячі одиниць озброєння та військової техніки, понад 40 бойових кораблів і 20 суден забезпечення.
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що «цілі раптової перевірки досягнуті повністю», а війська РФ «продемонстрували здатність забезпечити надійну оборону країни».