У Туреччині триває другий тур президентських виборів. Проголосувати мають понад 60 мільйонів виборців

28 травня в Туреччині триває другий тур президентських виборів. Після першого раунду голосування жоден із кандидатів не отримав понад 50% голосів. Тож тепер за президентське крісло змагаються чинний президент Реджеп Тайїп Ердоган та представник опозиції Кемаль Киличдароглу.

Про це повідомляє Anadolu Agency.

Виборчі дільниці почали роботу о 8:00 та працюватимуть до 17:00. У 973 округах і 1094 окружних виборчих комісіях по всій країні встановлено 191 885 урн. Загалом участь мають узяти понад 60 мільйонів виборців.

За кордоном свої голоси за нового президента могли віддати 3,5 мільйона громадян Туреччини, зареєстрованих у виборчих списках. Виборчі комісії працювали в 73 країнах, а голосування в закордонних представництвах завершилося 24 травня. Урни з-за кордону доправили до Анкари літаками та дипломатичною поштою. Їх відкриють уже разом з іншими скриньками після закінчення голосування.

Президентські вибори в Туреччині вже називають найголовнішими виборами 2023 року. Ось що відомо про головних кандидатів:

AMP версія сайту не підтримує цей контент. Перейдіть на повну версію сайту.

У питанні війни в Україні чинний президент Туреччини Ердоган зайняв позицію посередника між Києвом та москвою, активно допомагаючи, зокрема, із «зерновою ініціативою». Він наголошував, що Туреччина продовжує підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України включно з нині окупованим Кримом. Однак Ердоган продовжує підтримувати економічну співпрацю з росією як одним із головних партнерів.

Головний радник Киличдароглу із зовнішньої політики заявив журналістам, що той буде продовжувати діяти як посередник і Туреччина готова продовжити зернову угоду, але приділятиме більше уваги статусу Анкари як члена НАТО.

«Ми просто підкреслимо той факт, що Туреччина є членом НАТО, і в наших дискусіях з росією ми, безумовно, будемо шукати відносини на рівних, але ми також нагадаємо росії, що Туреччина є членом НАТО», — сказав радник.