У Туреччині заявили, що знайшли в Чорному морі нове велике родовище газу
Туреччина виявила у Чорному морі нове велике родовище природнього газу, запаси якого сягають 135 мільярдів кубометрів. Загалом у південній частині моря країна вже виявила 540 млрд кубометрів блакитного палива.
Про нове родовище заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, передає Reuters.
Минулого року турецьке бурове судно «Фатіх» виявило 405 мільярдів кубометрів природного газу на родовищі Сакарья у західному Чорноморському регіоні, що є найбільшим відкриттям країни.
«Наше бурове судно "Фатіх" виявило 135 мільярдів кубометрів природного газу у свердловині Амасра-1 на газовому родовищі Сакарья», — каже Ердоган.
Президент додав, що бурові роботи тривають: «Ми очікуємо на нові хороші новини з цього регіону».
Туреччина наразі використовує два з трьох бурових суден для прискорення розробки родовищ. Міністр енергетики Фатіх Донмез заявив минулого місяця, що одне бурове судно відкриває нові випробувальні свердловини для більш точної оцінки запасів, а друге підвищує рівень видобутку.
Анкара має намір почати перекачувати газ з родовища Сакарья у свою основну мережу у 2023 році. Стабільний видобуток на плато має початися у 2027 або 2028 році. За словами Донмеза, родовище вийде на повну потужність після чотириетапного плану розробки.
Для підключення нових свердловин в регіоні до основної мережі потрібно ще збудувати трубопровід протяжністю не менше як 160 км, а також протягом двох років побудувати приймальну станцію.
Чому це важливо для Туреччини?
Туреччина, у якої мало запасів нафти і газу, сильно залежить від імпорту блакитного палива з Росії, Азербайджану та Ірану, а також від імпорту скрапленого природного газу з Катару, США, Нігерії та Алжиру. Торік країна імпортувала 48,1 млрд кубометрів газу, що на 6% більше, ніж роком раніше. Третина цього надійшла з Росії.
Але в останні роки Туреччина намагається зменшити свою залежність від імпорту газу, і нові родовища мають їй у цьому допомогти.
Країна також займається розвідкою вуглеводневих ресурсів у Середземному морі. Там її дії у спірних водах призводять до напруги у відносинах з Грецією і Кіпром.