У Туреччині 27 тисячам працівників освіти скасували дозволи на роботу
Анкара заявляє про скасування дозволів на роботу більш ніж 27 тисячам працівників освіти, пише LBCI News.
Таке рішення ухвалили під час розслідування причетності руху релігійного проповідника Фетхуллаха Гюлена до спроби військового перевороту у країні.
Міністр освіти Туреччини Ісмет Їлмаз заявив, що ці працівники були «частиною паралельної структури, тож їм не буде дозволено знову працювати у державних чи приватних навчальних закладах».
Термін «паралельна структура» Анкара використовує, коли йдеться про мережу послідовників Фетхуллаха Гюлена.
Фетхуллах Гюлен заперечує свою причетність до спроби державного перевороту у Туреччині, у результаті чого загинули понад 270 людей.
Влада Туреччини визнала рух Гюлена терористичною організацією і вимагає від США його екстрадиції. Вашингтон натомість вимагає доказів його вини.
Нагадаємо, раніше Туреччина направила США запит про екстрадицію Гюлена. Також цього тижня держсекретар США Джон Керрі заявив, що чекає від Туреччини докази причетності Гюлена до спроби перевороту, а не голослівні звинувачення.
У зв'язках з Гюленом підозрюють екс-командувача Військово-повітряних сил Туреччини Акина Озтюрка, якого ЗМІ називають можливим лідером спроби військового перевороту.
У свою чергу, Гюлен засудив спробу збройного перевороту в Туреччині і відкинув звинувачення у своїй причетності до його організації.
Крім того, раніше у Туреччині затримали племінника Гюлена.
Спроба військового перевороту в Туреччині сталася в ніч на 16 липня, коли частина військових узяла під контроль низку стратегічних об'єктів в найбільших містах країни.
Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині.