У Великій Британії через небезпеку для людей планують заборонити собак породи американський хуліган XL
У Великій Британії після серії нападів на людей до кінця року планують заборонити собак породи американський буллі XL.
Про це пише Guardian.
Якщо заборона набуде чинності, то американські буллі, або хулігани, XL стануть першою породою з 1991 року, яку заборонять за законом про небезпечних собак.
Прем’єр-міністр Ріші Сунак назвав собак цієї «породи небезпекою для громадян» після серії нападів на людей.
«Я поділяю жах нації від останніх відео, які ми всі бачили. Учора [14 вересня] ми бачили ще один напад собаки-хулігана XL, який трагічно призвів до летального результату», — зауважив Сунак.
Він додав, що йдеться «не про жменьку погано навчених собак», а про «модель поведінки», і що так «тривати далі не може».
15 вересня у Великій Британії підтвердили, що після нападу двох собак-хуліганів загинув 52-річний житель агломерації Вест Мідлендс.
Також цього тижня (11-17 вересня) в мережі опублікували відео, як американський буллі напав на групу людей у Бірмінгемі. Травм плеча та руки зазнала, зокрема, 11-річна дівчинка.
Guardian зазначає, що собак американської породи буллі XL завезли до Великої Британії приблизно у 2014 році.
Вважається, що вони виведені на основі американських стаффордширських тер’єрів та американських пітбультер’єрів з домішкою бульдогів.
Порода хуліганів XL була пов’язана із шістьма з 10 смертельних нападів собак у Великій Британії у 2022-му, і цього року була причетна принаймні ще до двох смертельних випадків.
Водночас Коаліція з контролю за собаками, яка складається з восьми організацій, виступила проти заборони породи й заявила, що «глибоко стурбована відсутністю даних, які лежать в основі цього рішення».
«Заборона породи, на жаль, не зупинить повторення таких інцидентів. Протягом 32 років Закон про небезпечних собак зосереджувався на забороні видів цих тварин, і все ж він збігся зі збільшенням кількості укусів собак. І нещодавні смерті показують, що цей підхід не працює», — йдеться у заяві.
Там вважають, що уряд насамперед повинен зайнятися «недобросовісними заводчиками, які ставлять прибуток над добробутом, і безвідповідальними власниками, чиї собаки вийшли з-під контролю».
Також в організації зауважили, що заборону буде важко реалізувати через те, що Королівський кінологічний клуб офіційно не визнав американських хуліганів XL окремою породою. Відповідно, під заборону можуть потрапити породи, з яких вивели американських хуліганів XL.