У Великій Британії місцева влада перестаралася з планом «озеленення». Тепер мешканці міста страждають через бур'яни

Влада англійських містечок Брайтон і Гоув заборонила місцевим жителям використовувати небезпечні хімікати для боротьби з бур'янами. Однак тепер ті настільки розрослися, що заважають ходити людям.

Про це пише The Guardian.

Обидва містечка є частиною унітарної одиниці Брайтон і Гоув, що на півдні Англії, зі статусом міста. Управляє нею рада, яку наразі очолює партія «Зелених».

У 2020 році міська влада після петиції мешканців заборонила токсичні засоби для знищення бур'янів, які включають такі хімічні речовини, як Основний компонент найпоширеніших біологічно активних гербіцидів. З 1970-х років його використовують для боротьби з бур'янами та прискорення дозрівання сільськогосподарських культур (зернових і картоплі)гліфосат.

Після цього бур'яни почали стрімко розростатися. Наразі на деяких вулицях вони сягають пів метра. Люди часто шпортаються об бур'яни.

Міська влада навіть отримала повідомлення про кілька випадків госпіталізацій. За даними The Times, до лікарні потрапили дві літні жінки.

Ще одна проблема, яка з'явилася у місті через бур'яни, ㅡ збільшення кількості комах. Окрім того, мешканці Брайтон і Гоув наполягають, щоб у міста був чистий та охайний вигляд.

Наразі більшість скарг, які отримує міськрада, стосується саме бур'янів. Однак лідер партії «Зелених» Фелім Мак Кафферті виправдовується: від заборони використання хімікатів в містечках збільшилося біорізноманіття.

«Різні види диких квітів, як-от кульбаба, червона конюшина та борщівник, чудово приваблюють багатьох комах-запилювачів. Це своєю чергою сприяє екологічному різноманіттю», — зазначив він.

Він додав: члени ради знали про те, що заборона на гліфосат призведе до збільшення кількості бур'янів на мощених ділянках: «Але багато жителів також зраділи розростанню бур'янів, бо вони є середовищем мешкання комах і бджіл, і скаржаться, коли міська рада їх [бур'яни] знищує».

Міськрада Брайтон і Гоув вважає, що заборона гліфосату була правильним рішенням та пропонує альтернативні способи боротьби з бур'янами. Наприклад, деякі люди пробували використовувати солону воду.

Сам Кафферті пообіцяв, що у місті також збільшать кількість людей, які вириватимуть бур'яни вручну, хоча й визнав, що під час епідемії коронавірусу це рішення не було вдалим.