У Великій Британії співробітника парламенту підозрюють у шпигунстві на користь Китаю

У Великій Британії затримали дослідника парламенту: його підозрюють у шпигунстві на користь китайського уряду.

Про це повідомляє BBC.

У межах цієї справи поліція затримала двох чоловіків — 20 та 30 років. За даними джерел BBC, один із них був Дослідники в британському парламенті допомагають депутатам ретельно вивчати політику уряду, обговорювати нагальні питання сьогодення та ухвалювати закони.парламентським дослідником, який опікувався питаннями міжнародних відносин.

Видання Sunday Times пише, що дослідник мав зв’язки з кількома депутатами від Консервативної партії. Зокрема, з молодшим міністром безпеки Томом Тугендхатом і головою спеціального комітету закордонних справ Алісією Кірнс.

Обох чоловіків доставили до поліційного відділку на півдні Лондона, а згодом відпустили під заставу.

Як повідомляється, імовірний шпигун мав доступ до Тугендхата ще до того, як він став міністром безпеки у вересні минулого року. За даними ЗМІ, Тугендхат мав лише обмежені контакти із цим чоловіком і не мав жодних справ із ним на посаді міністра.

Sunday Times вказує, що затриманий дослідник деякий час жив у Китаї.

Зранку 10 вересня в Офісі британського прем'єра повідомили, що Ріші Сунак висловив занепокоєння щодо втручання Китаю високопоставленому чиновнику з КНР. Сунак також зустрівся з прем'єром Китаю Лі Цяном під час саміту G20 в Індії та «передав свою серйозну стурбованість щодо втручання Китаю в парламентську демократію Великої Британії».

Як відзначає BBC, ці арешти знову пожвавлять дискусію щодо відносин Лондона з Пекіном. Зростає занепокоєння з приводу китайського шпигунства, а також втручання в роботу парламенту. Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі відвідав Пекін менш як два тижні тому.