У Венесуелі чиновник вирішив позначати будинки людей з COVID-19, а за порушення карантину ㅡ позбавляти їх соцдопомоги
Льюїс Дуке, мер муніципалітету Сукре, що у Центральній Венесуелі, запропонував позначати будинки хворих на COVID—19 спеціальними попереджувальними знаками, щоб запобігти поширенню хвороби. Правоохоронці ідею такої сегрегації не схвалили та відкрили проти чоловіка кримінальне провадження.
Про це пише Reuters.
Посадовець вирішив, що будинки інфікованих коронавірусом треба позначати спеціальним червоним знаком, який мав би попереджати, що тут є хворі.
Окрім того, він пригрозив, що обмежить соціальну допомогу тим, хто порушує карантин: наприклад, їм не видаватимуть продуктові набори та обмежать постачання газу для приготування їжі.
Дуке каже, що такі радикальні дії необхідні, оскільки країна бореться з черговою хвилею епідемії.
«Ми захищаємо наш народ. Це [попереджувальний знак — ред.] повідомлятиме, що тут є випадок зараження або підозра на COVID-19», — сказав він у відео, де пояснював, як мають працювати знаки на будинках громадян.
Водночас урядовці та правозахисники Венесуели заявили, що підхід мера дискримінує людей.
«Ми повинні засудити його і, крім того, побажати міцного здоров'я, щоб йому не доводилося вішати позначку й на свій будинок», — сказала юристка з прав людини Тамара Суджу.
Генпрокурор Венесуели Тарек Вільям Сааб зазначив, що проти чоловіка вже порушили кримінальну справу.
«Розпочато кримінальне розслідування щодо мера Льюїса Адріана Дуке де Яракуя, який в односторонньому порядку та поза політикою Венесуели щодо боротьби з пандемією взявся позначати будинки пацієнтів, які мають COVID-19», — написав він у Twitter.
За словами генпрокурора, з будинків, на які мер встиг почепити знаки, їх уже прибрали.
Яка ситуація з COVID-19 у Венесуелі?
За даними університету Джонса Хопкінса, всього у Венесуелі виявили 170 189 випадків інфікування коронавірусом, 1 705 із них виявились летальними.
Венесуела отримала близько 500 тисяч доз вакцини від китайської фармкомпанії Sinopharm та близько 250 тисяч доз російського «Спутника V». У лютому в країні почали вакцинувати людей, однак процес цей відбувається повільно і країна відстає від більшості інших держав регіону. Наразі там ввели близько 98 тисяч доз вакцини.