У Вірменії ексочільника служби нацбезпеки затримали за нібито підготовку замаху на Пашиняна

Колишнього директора Служби нацбезпеки Вірменії та лідера партії «Батьківщина» Артура Ванецяна затримали за підозрою в узурпації влади та підготовці вбивства прем'єр—міністра Нікола Пашиняна.

Про це заявила адвокатка Ванецяна Лусіне Саакян.

За її словами, у суботу, 14 листопада, Артура Ванецяна викликали в Слідче управління Служби національної безпеки, де й затримали.

Правоохоронці також провели обшуки у квартирі батьків затриманого. Перевірити квартиру самого ексочільника служби нацбезпеки вони не змогли, оскільки не дізналися, де він живе, та отримали дозвіл на обшук за зовсім іншою адресою.

Адвокатка зазначила, що правоохоронці, «щоб не їхати без обшуку» почали перевірку в офісі фонду партії, хоча й не мали на це дозволу.

Затримання Ванецяна та обушки правозахисниця назвала політичним переслідуванням.

«Коментувати все це в юридичній сфері вже неможливо. Це ганебне політичне переслідування, спрямоване на те, щоб усіляко чіплятися за крісла влади, виконувати антидержавні програми та передавати батьківщину ворогу», ㅡ заявила Лусіне Саакян.

Що відбувається у Вірменії?

Нагадаємо, 12 листопада в столиці Вірменії, Єревані, відбувся антиурядовий мітинг, учасники якого вимагали від прем’єра Нікола Пашиняна піти у відставку через підписану з Азербайджаном угоду щодо Карабаху.

Через протест, організований опозиційними політиками, затримали понад десять лідерів опозиційних партій. Їх звинуватили в незаконній організації та проведенні масових зібрань.

Пізніше правоохоронці все ж відпустили кількох політиків: члена Республіканської партії Едуарда Шармазанова, представника партії «Дашнакцутюн» Гегама Манукяна та лідера партії «Батьківщина» Артура Ванецяна.

Опозиційні політики назвали затримання політичними переслідуваннями. Вони вимагали звільнити з посади Пашиняна та сформувати «комітет порятунку країни» після підписання угоди Вірменії з Азербайджаном та Росією.

Принизлива угода

Через військові успіхи Азербайджану в Карабаху влада Вірменії змушена була погодитись на невигідну угоду, яка, серед іншого, передбачає, що Єреван має віддати Азербайджану фактично весь так званий пояс безпеки — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни, вони мали забезпечувати безпеку власне самої невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. Ті райони НКР, які Баку вже зайняв, також залишаються під контролем Азербайджану.

Крім припинення вогню, країни домовилися про те, що в Нагірному Карабаху щонайменше на 5 років розташуються російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе.

Повний текст угоди читайте тут.

Така угода викликала обурення вірменів, у Єревані не припиняються акції протесту, від прем'єра Нікола Пашиняна вимагають піти у відставку. Також парламент зібрався на позачергове засідання, але 11 листопада не вистачило кворуму, аби розглянути відставку прем'єра.