У Вірменії затримали 6 людей за підозрою у захопленні влади. Вони були проти закінчення війни в Карабаху

У Єревані затримали шістьох людей, які брали участь у протестах біля будівлі уряду Вірменії у ніч на 10 листопада. Їх підозрюють у захопленні влади та насильницькому поваленні конституційного ладу.

Про це повідомив глава апарату уряду Вірменії Едуард Агаджанян.

За його словами, двоє затриманих також є «активними учасниками нападу» на спікера вірменського парламенту Арарата Мірзояна.

Що за протести?

Ввечері 9 листопада прем'єр-міністр Вірменії заявив, що підписав з Азербайджаном за посередництва Росії угоду про припинення бойових дій у регіоні Нагірного Карабаху. Так, Вірменія має віддати Азербайджану фактично весь так званий «пояс безпеки» — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни, вони мали забезпечувати безпеку власне самої невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. Ті райони НКР, які Баку вже зайняв, також залишаються під контролем Азербайджану.

Незгодні з такою угодою вірмени вийшли на акцію протесту в Єревані. Частина людей увірвалася в будівлю уряду. Зранку 10 листопада прем'єр Пашинян заявив, що звідти вкрали комп'ютер, годинник, парфуми та водійське посвідчення.

А вірменська опозиція подумувала, як відправити у відставку Пашиняна та анулювати у парламенті угоди про Карабах, передає «Интерфакс-Украина».

Що конкретно в угоді?

Спочатку текст заяви публікували російські ЗМІ, а 10 листопада він з’явився на сайті Кремля і дещо відрізняється від перших варіантів з медіа. Головні пункти з остаточного тексту угоди:

  • З 10 листопада припиняється будь-який вогонь, сторони залишаються на тих позиціях, які вони займали на момент підписання угоди;
  • Розгортається контингент російських миротворців, які, серед іншого, контролюватимуть Лачинський коридор — 6-кілометровий гірський коридор, який сполучає Вірменію та Нагірний Карабах;
  • Миротворці займатимуть свої позиції 5 років, також є можливість продовжити їхню місію ще на 5 років, якщо жодна зі сторон не заперечуватиме;
  • Паралельно з розгортанням російських миротворців Вірменія виводить свої сили;
  • Вірменія повертає азербайджанські райони з так званого поясу безпеки — Агдамський, Кельбаджарський, Лачинський;
  • Азербайджан гарантує безпеку руху Лачинським коридором людей, транспорту та вантажів. Сам коридор залишається під контролем росіян;
  • Вірменія, зі свого боку, гарантує безпеку транспортного сполучення між західними районами Азербайджану та Нахічеванської Автономної Республіки.

Повний текст угоди за лінком. Ну і справді, в заяві нічого немає про якийсь статус Карабаху.