У Вірменії затвердили результати парламентських виборів. Партія прем’єра Пашиняна здобула абсолютну більшість голосів

Центральний виборчий комітет Вірменії затвердив остаточні результати парламентських виборів 20 червня — з огляду на перерахунок голосів і розгляд скарг кількох партій. Політична сила «Громадянський договір» прем’єра Нікола Пашиняна набрала 53,91% голосів.

Про це повідомляє «Кавказский узел».

На другому місці опинився блок «Айастан» («Вірменія»), який очолює колишній президент Вірменії Роберт Кочарян — 21,9%; а на третьому — блок «Честь маю» з 5,22%. Решта партій та блоків не набрали достатньо голосів для входження в парламент.

Очільник вірменської ЦВК Тигран Мукучарян на засіданні 27 червня повідомив, що «Громадянський договір» отримає 71 мандат у парламенті, «Айастан» — 29, а блок «Честь маю» — 7, наводить його слова вірменська служба «Радіо Свобода».

Також Мукучарян заявив, що ЦВК відхилила скарги блоків «Айастан» і «Честь маю», а також партії «Затонк» щодо визнання недійсними результатів парламентських виборів. «Айастан» уже заявив, що подаватиме позов до Конституційного суду, передає «Кавказский узел».

Політична криза у Вірменії

З листопада 2020 року у Вірменії тривали акції опозиції, яка вимагала відставки Пашиняна. Його звинувачують у поразці на війні в Нагірному Карабаху, що тривала із серпня по листопад 2020-го. За її підсумками Вірменії довелося підписати мирну угоду на вигідних для Азербайджану умовах.

Зокрема, Єреван віддав Баку фактично весь так званий пояс безпеки — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни. Крім припинення вогню, країни домовилися, що в Нагірному Карабаху щонайменше на 5 років розташуються російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе.

Також політичне загострення відбулося 25 лютого, коли відставки Пашиняна зажадали Збройні сили Вірменії. Сталося це після того, як звільнили першого заступника начальника Генштабу Збройних сил Вірменії Тирана Хачатряна — той раніше розкритикував слова прем'єра про неефективність російських ракетних комплексів «Іскандер».

Пашинян у відповідь заявив про спробу військового перевороту в країні й подав президентові клопотання про звільнення начальника Генштабу.

Зрештою 20 квітня Пашинян оголосив про свою відставку. Це сталося після досягнення домовленості з опозицією щодо проведення дочасних виборів. До формування уряду після виборів він виконує обов'язки глави уряду.