У Вірменії Збройні сили закликали прем’єра піти у відставку. Той заявив про спробу військового перевороту

Збройні сили Вірменії закликали піти у відставку прем’єр—міністра Нікола Пашиняна та його уряд після звільнення першого заступника начальника Генерального штабу із «недалекоглядних причин». Пашинян заявив про спробу військового перевороту в країні та вже звільнив очільника Генштабу.

Так, 25 лютого стало відомо про звільнення першого заступника начальника Генштабу Збройних сил Вірменії Тирана Хачатряна. Той раніше розкритикував слова прем'єра про неефективність російських ракетних комплексів «Іскандер». Відтак Пашинян ініціював його звільнення, указ підписав президент.

Після цього Генеральний штаб Збройних сил Вірменії опублікував заяву, у якій розкритикував такі кроки влади й висловив «рішучий протест». Там вважають, що звільнення було «недалекоглядним і необґрунтованим» та «ухвалене без урахування національних і державних інтересів Вірменії, ґрунтуючись тільки на особистих і амбітних почуттях».

«Прем'єр-міністр і уряд Вірменії відтепер не в змозі ухвалювати адекватні рішення в цій кризовій і доленосній для вірменського народу ситуації. Збройні сили Вірменії впродовж тривалого часу терпляче виносили «нападки», спрямовані на дискредитацію Збройних сил чинною владою, однак все має свої межі», — цитує заяву «Кавказский Узел».

У Генштабі закликали Пашиняна та його уряд піти у відставку.

Прем’єр відреагував на це у Facebook. Заяву назвав спробою військового перевороту й закликав своїх прихильників виходити на Площу Республіки у Єревані. Він планував виступити там о 14:00 за київським часом, але вийшов до прихильників раніше. Ситуацію в країні назвав «напруженою, але керованою», а заяву військових — емоційною реакцією.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Водночас Пашинян заявив, що уже звільнив із посади начальника Генштабу Оніка Гаспараяна, який вимагав його відставки.

Як повідомляє «Радіо Азатутюн», від самого ранку в Єревані противники чинної влади проводять акції непокори, перекривають вулиці та влаштували мітинг.

Протести після Карабаху

У Вірменії не припиняються акції протесту, організовані опозиційними силами, з вимогою відставки Пашиняна, якого звинувачують у поразці на війні в Нагірному Карабаху. За її підсумками Вірменії довелося підписати мирну угоду на вигідних Азербайджану умовах.

Єреван віддав Баку фактично весь так званий «пояс безпеки» — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни. Вони мали забезпечувати безпеку невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. Ті райони НКР, які Баку вже зайняв, також залишаються під контролем Азербайджану.

Крім припинення вогню, країни домовилися, що в Нагірному Карабаху щонайменше на 5 років розташуються російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе.

Пашинян на тлі протестів раніше погодився провести в країні дострокові парламентські вибори. Однак опозиція вважає це неприйнятним, оскільки вибори організовуватиме прем'єр-міністр. Вони стверджують, що такі вибори влада сфальсифікує.